Martin Brodeur
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 6. 5. 1972, Montréal (54 let)
- Výška a váha
- 188 cm · 100 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1990, 1. kolo, 20. celkově, NJD
- 1266
- Zápasy v NHL
- 691
- Výhry
- 125
- Čistá konta
Martin Pierre Brodeur je bývalý kanadský hokejový brankář, naposledy hrál kanadsko-americkou National Hockey League za tým St. Louis Blues. U příležitosti 100. výročí NHL byl v lednu 2017 vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie ligy.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Calder Memorial Trophy 1993/94
- Stanley Cup 1994/95, 1999/00, 2002/03
- William M. Jennings Trophy 1996/97, 1997/98, 2002/03, 2003/04, 2009/10
- Vezina Trophy 2002/03, 2003/04, 2006/07, 2007/08
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1988/89 | QAAA | Mtl-BourassaQAAA | 27 | 13 | 3,72 | – |
| 1989/90 | QMJHL | St-HyacintheQMJHL | 42 | 23 | 4,01 | – |
| 1990/91 | QMJHL | St-HyacintheQMJHL | 52 | 22 | 3,30 | – |
| 1991/92 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 4 | 2 | 3,36 | 88,2 % |
| 1991/92 | QMJHL | St-HyacintheQMJHL | 48 | 27 | 3,39 | – |
| 1992/93 | AHL | UticaAHL | 32 | 14 | 4,03 | – |
| 1993/94 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 47 | 27 | 2,40 | 91,5 % |
| 1994/95 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 40 | 19 | 2,44 | 90,2 % |
| 1995/96 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 77 | 34 | 2,34 | 91,1 % |
| 1995/96 | WC-A | KanadaWC-A | 3 | 0 | 3,00 | – |
| 1996/97 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 67 | 37 | 1,88 | 92,7 % |
| 1996/97 | W-Cup | KanadaW-Cup | 2 | 0 | 4,00 | – |
| 1997/98 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 70 | 43 | 1,89 | 91,7 % |
| 1998/99 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 70 | 39 | 2,29 | 90,6 % |
| 1999/00 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 72 | 43 | 2,24 | 91,0 % |
| 2000/01 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 72 | 42 | 2,32 | 90,6 % |
| 2001/02 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 73 | 38 | 2,15 | 90,6 % |
| 2001/02 | Olympics | KanadaOlympics | 5 | 4 | 1,80 | – |
| 2002/03 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 73 | 41 | 2,02 | 91,4 % |
| 2003/04 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 75 | 38 | 2,03 | 91,7 % |
| 2003/04 | W-Cup | KanadaW-Cup | 5 | 5 | 1,00 | 96,1 % |
| 2004/05 | WC-A | KanadaWC-A | 7 | 5 | 2,87 | – |
| 2005/06 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 73 | 43 | 2,57 | 91,1 % |
| 2005/06 | Olympics | KanadaOlympics | 4 | 2 | 2,01 | – |
| 2006/07 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 78 | 48 | 2,18 | 92,2 % |
| 2007/08 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 77 | 44 | 2,17 | 92,0 % |
| 2008/09 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 31 | 19 | 2,42 | 91,6 % |
| 2009/10 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 77 | 45 | 2,24 | 91,6 % |
| 2009/10 | Olympics | KanadaOlympics | 2 | 1 | 2,90 | 86,7 % |
| 2010/11 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 56 | 23 | 2,45 | 90,3 % |
| 2011/12 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 59 | 31 | 2,41 | 90,8 % |
| 2012/13 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 29 | 13 | 2,22 | 90,1 % |
| 2013/14 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 39 | 19 | 2,51 | 90,1 % |
| 2014/15 | NHL | St. Louis BluesNHL | 7 | 3 | 2,87 | 89,9 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1988/89 | QAAA | Mtl-BourassaQAAA | 3 | 0 | 3,99 | – |
| 1989/90 | QMJHL | St-HyacintheQMJHL | 12 | 5 | 4,07 | – |
| 1990/91 | QMJHL | St-HyacintheQMJHL | 4 | 0 | 4,14 | – |
| 1991/92 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 1 | 0 | 5,61 | 80,0 % |
| 1991/92 | QMJHL | St-HyacintheQMJHL | 5 | 2 | 2,65 | – |
| 1992/93 | AHL | UticaAHL | 4 | 1 | 4,19 | – |
| 1993/94 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 17 | 8 | 1,95 | 92,8 % |
| 1994/95 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 20 | 16 | 1,67 | 92,7 % |
| 1996/97 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 10 | 5 | 1,73 | 92,9 % |
| 1997/98 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 6 | 2 | 1,97 | 92,7 % |
| 1998/99 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 7 | 3 | 2,83 | 85,6 % |
| 1999/00 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 23 | 16 | 1,61 | 92,7 % |
| 2000/01 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 25 | 15 | 2,07 | 89,7 % |
| 2001/02 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 6 | 2 | 1,42 | 93,8 % |
| 2002/03 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 24 | 16 | 1,65 | 93,4 % |
| 2003/04 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 5 | 1 | 2,62 | 90,2 % |
| 2005/06 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 9 | 5 | 2,25 | 92,3 % |
| 2006/07 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 11 | 5 | 2,44 | 91,6 % |
| 2007/08 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 5 | 1 | 3,19 | 89,1 % |
| 2008/09 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 7 | 3 | 2,39 | 92,9 % |
| 2009/10 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 5 | 1 | 3,01 | 88,1 % |
| 2011/12 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 24 | 14 | 2,12 | 91,7 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
