Marc-André Fleury
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 28. 11. 1984, Sorel (41 let)
- Výška a váha
- 188 cm · 84 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2003, 1. kolo, 1. celkově, PIT
- 1051
- Zápasy v NHL
- 575
- Výhry
- 76
- Čistá konta
Marc-André Fleury je bývalý kanadský hokejový brankář. Naposledy působil v týmu Minnesota Wild v NHL. 21. června 2003 byl ve vstupním draftu NHL 2003 draftován v prvním kole jako 1. celkově týmem Pittsburgh Penguins. Stal se teprve třetím brankářem, který se stal jedničkou draftu v NHL. Před ním to byli pouze Michel Plasse a Rick DiPietro. Fleury odehrál svůj poslední zápas za Pittsburgh Penguins v rámci slavnostního předsezónního utkání 27. září 2025.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Stanley Cup 2008/09, 2015/16, 2016/17
- Vezina Trophy 2020/21
- William M. Jennings Trophy 2020/21
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999/00 | QAAA | Charles-LemoyneQAAA | 15 | 4 | 2,77 | – |
| 2000/01 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 35 | 12 | 4,05 | – |
| 2001/02 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 55 | 26 | 2,78 | – |
| 2002/03 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 51 | 17 | 3,36 | 91,0 % |
| 2002/03 | WJC-A | KanadaWJC-A | 5 | – | 1,57 | – |
| 2003/04 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 21 | 4 | 3,64 | 89,6 % |
| 2003/04 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 10 | 8 | 1,98 | 93,3 % |
| 2003/04 | WJC-A | KanadaWJC-A | 5 | 4 | 1,81 | – |
| 2004/05 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 54 | 26 | 2,52 | 90,1 % |
| 2005/06 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 50 | 13 | 3,25 | 89,8 % |
| 2005/06 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 12 | 10 | 1,57 | 93,9 % |
| 2006/07 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 67 | 40 | 2,83 | 90,6 % |
| 2007/08 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 35 | 19 | 2,33 | 92,1 % |
| 2007/08 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 5 | 3 | 1,42 | 95,0 % |
| 2008/09 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 62 | 35 | 2,67 | 91,2 % |
| 2009/10 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 67 | 37 | 2,65 | 90,5 % |
| 2010/11 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 65 | 36 | 2,32 | 91,8 % |
| 2011/12 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 67 | 42 | 2,36 | 91,3 % |
| 2012/13 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 33 | 23 | 2,39 | 91,6 % |
| 2013/14 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 64 | 39 | 2,37 | 91,5 % |
| 2014/15 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 64 | 34 | 2,32 | 92,0 % |
| 2015/16 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 58 | 35 | 2,29 | 92,1 % |
| 2016/17 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 38 | 18 | 3,02 | 90,9 % |
| 2017/18 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 46 | 29 | 2,24 | 92,7 % |
| 2018/19 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 61 | 35 | 2,51 | 91,3 % |
| 2019/20 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 49 | 27 | 2,77 | 90,5 % |
| 2020/21 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 36 | 26 | 1,98 | 92,8 % |
| 2021/22 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 45 | 19 | 2,95 | 90,8 % |
| 2021/22 | NHL | Minnesota WildNHL | 11 | 9 | 2,74 | 91,0 % |
| 2022/23 | NHL | Minnesota WildNHL | 46 | 24 | 2,85 | 90,8 % |
| 2023/24 | NHL | Minnesota WildNHL | 40 | 17 | 2,98 | 89,5 % |
| 2024/25 | NHL | Minnesota WildNHL | 26 | 14 | 2,93 | 89,9 % |
| 2024/25 | WC | CanadaWC | 3 | 2 | 0,97 | 94,4 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000/01 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 2 | 0 | 7,50 | – |
| 2001/02 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 16 | 9 | 3,29 | – |
| 2002/03 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 4 | 0 | 4,47 | 90,4 % |
| 2003/04 | QMJHL | Cape BretonQMJHL | 4 | 1 | 3,10 | 88,6 % |
| 2003/04 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 2 | 0 | 3,90 | 80,0 % |
| 2004/05 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 4 | 0 | 4,36 | 84,3 % |
| 2005/06 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 5 | 2 | 3,48 | 88,3 % |
| 2006/07 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 5 | 1 | 3,77 | 88,0 % |
| 2007/08 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 20 | 14 | 1,97 | 93,3 % |
| 2008/09 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 24 | 16 | 2,61 | 90,8 % |
| 2009/10 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 13 | 7 | 2,78 | 89,1 % |
| 2010/11 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 7 | 3 | 2,52 | 89,9 % |
| 2011/12 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 6 | 2 | 4,63 | 83,4 % |
| 2012/13 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 5 | 2 | 3,51 | 88,3 % |
| 2013/14 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 13 | 7 | 2,40 | 91,5 % |
| 2014/15 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 5 | 1 | 2,12 | 92,7 % |
| 2015/16 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 2 | 0 | 3,03 | 87,5 % |
| 2016/17 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 15 | 9 | 2,56 | 92,4 % |
| 2017/18 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 20 | 13 | 2,24 | 92,7 % |
| 2018/19 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 7 | 3 | 2,70 | 90,9 % |
| 2019/20 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 4 | 3 | 2,27 | 91,0 % |
| 2020/21 | NHL | Vegas Golden KnightsNHL | 16 | 9 | 2,04 | 91,8 % |
| 2021/22 | NHL | Minnesota WildNHL | 5 | 2 | 3,04 | 90,6 % |
| 2022/23 | NHL | Minnesota WildNHL | 2 | 0 | 5,48 | 81,1 % |
| 2024/25 | NHL | Minnesota WildNHL | 1 | 0 | 2,49 | 85,7 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
