Jaroslav Halák
- Post
- Brankář
- Národnost
Slovensko
- Narozen
- 13. 5. 1985, Bratislava (41 let)
- Výška a váha
- 180 cm · 86 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2003, 9. kolo, 271. celkově, MTL
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 581
- Zápasy v NHL
- 295
- Výhry
- 53
- Čistá konta
Jaroslav Halák je bývalý slovenský hokejový brankář.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- William M. Jennings Trophy 2011/12, 2019/20
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001/02 | Slovak-Jr. | Bratislava Jr.Slovak-Jr. | 22 | – | 1,96 | – |
| 2001/02 | WJ18-A | SlovenskoWJ18-A | 7 | – | 2,59 | – |
| 2002/03 | Slovak-Jr. | Bratislava Jr.Slovak-Jr. | 20 | 13 | 2,02 | – |
| 2002/03 | WJ18-A | SlovenskoWJ18-A | 7 | – | 2,00 | – |
| 2003/04 | Slovak-Jr. | Bratislava Jr.Slovak-Jr. | 29 | – | 1,81 | – |
| 2003/04 | Slovak-2 | SenicaSlovak-2 | 21 | – | 2,61 | – |
| 2003/04 | Slovakia | BratislavaSlovakia | 12 | – | 1,66 | – |
| 2003/04 | WJC-A | SlovenskoWJC-A | 6 | – | 2,33 | – |
| 2004/05 | QMJHL | LewistonQMJHL | 47 | 24 | 2,78 | 91,3 % |
| 2004/05 | WJC-A | SlovenskoWJC-A | 6 | 4 | 2,17 | – |
| 2005/06 | AHL | HamiltonAHL | 13 | 7 | 2,29 | 92,7 % |
| 2005/06 | ECHL | Long BeachECHL | 20 | 11 | 2,05 | 93,2 % |
| 2006/07 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 16 | 10 | 2,89 | 90,6 % |
| 2006/07 | AHL | HamiltonAHL | 28 | 16 | 2,00 | 93,2 % |
| 2006/07 | WC-A | SlovenskoWC-A | 2 | 1 | 2,52 | 90,4 % |
| 2007/08 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 6 | 2 | 2,11 | 93,4 % |
| 2007/08 | AHL | HamiltonAHL | 28 | 15 | 2,10 | 92,9 % |
| 2008/09 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 34 | 18 | 2,86 | 91,5 % |
| 2008/09 | WC-A | SlovenskoWC-A | 4 | 1 | 3,17 | 87,2 % |
| 2009/10 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 45 | 26 | 2,40 | 92,4 % |
| 2009/10 | Olympics | SlovenskoOlympics | 7 | 3 | 2,41 | 90,2 % |
| 2010/11 | NHL | St. Louis BluesNHL | 57 | 27 | 2,48 | 91,0 % |
| 2010/11 | WC-A | SlovenskoWC-A | 6 | 2 | 2,54 | 90,9 % |
| 2011/12 | NHL | St. Louis BluesNHL | 46 | 26 | 1,97 | 92,6 % |
| 2012/13 | NHL | St. Louis BluesNHL | 16 | 6 | 2,14 | 89,9 % |
| 2012/13 | German-2 | WeiswasserGerman-2 | 1 | 1 | 0,92 | – |
| 2013/14 | NHL | St. Louis BluesNHL | 40 | 24 | 2,23 | 91,7 % |
| 2013/14 | Olympics | SlovenskoOlympics | 2 | – | 5,13 | 85,7 % |
| 2013/14 | NHL | Washington CapitalsNHL | 12 | 5 | 2,31 | 93,0 % |
| 2014/15 | NHL | New York IslandersNHL | 59 | 38 | 2,43 | 91,4 % |
| 2015/16 | NHL | New York IslandersNHL | 36 | 18 | 2,30 | 91,9 % |
| 2016/17 | NHL | New York IslandersNHL | 28 | 12 | 2,80 | 91,5 % |
| 2016/17 | AHL | Bridgeport IslandersAHL | 27 | 17 | 2,15 | 92,5 % |
| 2016/17 | WCup | Team EuropeWCup | 6 | 3 | 2,15 | 94,1 % |
| 2017/18 | NHL | New York IslandersNHL | 54 | 20 | 3,19 | 90,8 % |
| 2018/19 | NHL | Boston BruinsNHL | 40 | 22 | 2,34 | 92,2 % |
| 2019/20 | NHL | Boston BruinsNHL | 31 | 18 | 2,39 | 91,9 % |
| 2020/21 | NHL | Boston BruinsNHL | 19 | 9 | 2,53 | 90,5 % |
| 2021/22 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 17 | 4 | 2,94 | 90,3 % |
| 2022/23 | NHL | New York RangersNHL | 25 | 10 | 2,72 | 90,3 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001/02 | Slovak-Jr. | Bratislava Jr.Slovak-Jr. | 6 | 6 | 1,19 | – |
| 2003/04 | Slovakia | BratislavaSlovakia | 1 | – | 8,00 | – |
| 2004/05 | QMJHL | LewistonQMJHL | 8 | 4 | 3,52 | 90,8 % |
| 2005/06 | ECHL | Long BeachECHL | 4 | 2 | 3,10 | 91,0 % |
| 2007/08 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 2 | 0 | 2,33 | 88,9 % |
| 2008/09 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2009/10 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 18 | 9 | 2,55 | 92,3 % |
| 2011/12 | NHL | St. Louis BluesNHL | 2 | 1 | 1,72 | 93,5 % |
| 2014/15 | NHL | New York IslandersNHL | 7 | 3 | 2,30 | 92,6 % |
| 2019/20 | NHL | Boston BruinsNHL | 9 | 4 | 2,76 | 90,2 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Reprezentace na MS a ZOH
Góly a asistence na mistrovstvích světa, olympiádách a dalších turnajích reprezentací podle Wikipedie. Z = zápasy, ve kterých bodoval.
| Soutěž | Tým | Z | G | A | B |
|---|---|---|---|---|---|
| MS v ledním hokeji 2011 | 1 | 0 | 1 | 1 |
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
