Andy Moog
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 18. 2. 1960, Penticton (66 let)
- Výška a váha
- 173 cm · 80 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1980, 7. kolo, 132. celkově, EDM
- 713
- Zápasy v NHL
- 372
- Výhry
- 28
- Čistá konta
Donald Andrew Moog je bývalý kanadský hokejový gólman, který chytal za týmy Edmonton Oilers, Boston Bruins, Dallas Stars a kariéru ukončil v roce 1998 za tým Montreal Canadiens. Jeho statistika čítá 713 zápasů, z toho 372 výher včetně 28 shutoutů. Jeho nejúspěšnější sezóna byla 1992/1993, kdy v 55 zápasech za Boston Bruins vychytal 37 výher. S týmem Edmonton Oilers vyhrál 3 Stanley Cupy, když dělal dvojku Grantu Fuhrovi. Bylo to na začátku 80. let, kdy v týmu hrály takové legendy jako Wayne Gretzky, Mark Messier, Jari Kurri nebo Paul Coffey.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Stanley Cup 1983/84, 1984/85, 1986/87
- William M. Jennings Trophy 1989/90
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1976/77 | BCJHL | KamloopsBCJHL | 44 | 18 | 3,81 | – |
| 1977/78 | BCJHL | PentictonBCJHL | 38 | 19 | 5,11 | – |
| 1978/79 | WHL | BillingsWHL | 26 | 13 | 4,13 | – |
| 1979/80 | WHL | BillingsWHL | 46 | 23 | 3,67 | – |
| 1980/81 | NHL | Edmonton OilersNHL | 7 | 3 | 3,82 | 88,2 % |
| 1980/81 | CHL | WichitaCHL | 29 | 14 | 3,33 | – |
| 1981/82 | NHL | Edmonton OilersNHL | 8 | 3 | 4,82 | 84,1 % |
| 1981/82 | CHL | WichitaCHL | 40 | 23 | 2,99 | – |
| 1982/83 | NHL | Edmonton OilersNHL | 50 | 33 | 3,54 | 89,1 % |
| 1983/84 | NHL | Edmonton OilersNHL | 38 | 27 | 3,78 | 88,2 % |
| 1984/85 | NHL | Edmonton OilersNHL | 39 | 22 | 3,30 | 89,5 % |
| 1985/86 | NHL | Edmonton OilersNHL | 47 | 27 | 3,70 | 88,9 % |
| 1986/87 | NHL | Edmonton OilersNHL | 46 | 28 | 3,52 | 88,1 % |
| 1987/88 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 4 | 2,84 | 90,6 % |
| 1987/88 | Nat-Tm | KanadaNat-Tm | 27 | 10 | 3,58 | – |
| 1987/88 | Olympics | KanadaOlympics | 4 | 4 | 2,25 | – |
| 1988/89 | NHL | Boston BruinsNHL | 41 | 18 | 3,22 | 87,7 % |
| 1989/90 | NHL | Boston BruinsNHL | 46 | 24 | 2,89 | 89,3 % |
| 1990/91 | NHL | Boston BruinsNHL | 51 | 25 | 2,87 | 89,6 % |
| 1991/92 | NHL | Boston BruinsNHL | 62 | 28 | 3,23 | 88,7 % |
| 1992/93 | NHL | Boston BruinsNHL | 55 | 37 | 3,16 | 87,6 % |
| 1993/94 | NHL | Dallas StarsNHL | 55 | 24 | 3,27 | 89,4 % |
| 1994/95 | NHL | Dallas StarsNHL | 31 | 10 | 2,44 | 91,5 % |
| 1995/96 | NHL | Dallas StarsNHL | 41 | 13 | 2,99 | 90,0 % |
| 1996/97 | NHL | Dallas StarsNHL | 48 | 28 | 2,15 | 91,3 % |
| 1997/98 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 42 | 18 | 2,49 | 90,5 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1978/79 | WHL | BillingsWHL | 5 | 1 | 5,50 | – |
| 1979/80 | WHL | BillingsWHL | 3 | 2 | 3,16 | – |
| 1980/81 | NHL | Edmonton OilersNHL | 9 | 5 | 3,65 | 88,1 % |
| 1980/81 | CHL | WichitaCHL | 5 | 3 | 3,20 | – |
| 1981/82 | CHL | WichitaCHL | 7 | 3 | 3,18 | – |
| 1982/83 | NHL | Edmonton OilersNHL | 16 | 11 | 3,04 | 89,6 % |
| 1983/84 | NHL | Edmonton OilersNHL | 7 | 4 | 2,76 | 89,1 % |
| 1984/85 | NHL | Edmonton OilersNHL | 2 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 1985/86 | NHL | Edmonton OilersNHL | 1 | 1 | 1,00 | 96,3 % |
| 1986/87 | NHL | Edmonton OilersNHL | 2 | 2 | 4,00 | 78,4 % |
| 1987/88 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 1 | 4,16 | 84,9 % |
| 1988/89 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 4 | 2,34 | 89,7 % |
| 1989/90 | NHL | Boston BruinsNHL | 20 | 13 | 2,21 | 90,9 % |
| 1990/91 | NHL | Boston BruinsNHL | 19 | 10 | 3,18 | 89,5 % |
| 1991/92 | NHL | Boston BruinsNHL | 15 | 8 | 3,19 | 88,1 % |
| 1992/93 | NHL | Boston BruinsNHL | 3 | 0 | 5,22 | 79,1 % |
| 1993/94 | NHL | Dallas StarsNHL | 4 | 1 | 2,93 | 90,1 % |
| 1994/95 | NHL | Dallas StarsNHL | 5 | 1 | 3,47 | 90,5 % |
| 1996/97 | NHL | Dallas StarsNHL | 7 | 3 | 2,81 | 90,2 % |
| 1997/98 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 9 | 4 | 3,04 | 88,2 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno