Pekka Rinne
- Post
- Brankář
- Národnost
Finsko
- Narozen
- 3. 11. 1982, Kempele (43 let)
- Výška a váha
- 196 cm · 98 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2004, 8. kolo, 258. celkově, NSH
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 683
- Zápasy v NHL
- 369
- Výhry
- 60
- Čistá konta
Pekka Rinne je bývalý finský hokejový brankář.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Vezina Trophy 2017/18
- King Clancy Memorial Trophy 2020/21
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000/01 | Fin-Jr. | Karpat Jr.Fin-Jr. | 20 | 9 | 3,29 | – |
| 2001/02 | Fin-Jr. | Karpat Jr.Fin-Jr. | 30 | 19 | 2,12 | – |
| 2002/03 | Fin-Jr. | Karpat Jr.Fin-Jr. | 25 | 14 | 1,95 | – |
| 2002/03 | Finland | KarpatFinland | 1 | 0 | 7,00 | – |
| 2003/04 | Finland | KarpatFinland | 14 | 5 | 2,99 | – |
| 2003/04 | Finland-2 | HokkiFinland-2 | 8 | 5 | 2,07 | – |
| 2004/05 | Finland | KarpatFinland | 10 | 8 | 1,68 | – |
| 2005/06 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 2 | 1 | 3,80 | 90,0 % |
| 2005/06 | AHL | MilwaukeeAHL | 51 | 30 | 2,82 | 90,4 % |
| 2006/07 | AHL | MilwaukeeAHL | 29 | 15 | 2,34 | 92,0 % |
| 2007/08 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2007/08 | AHL | MilwaukeeAHL | 65 | 36 | 2,47 | 90,8 % |
| 2008/09 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 52 | 29 | 2,38 | 91,7 % |
| 2008/09 | WC-A | FinskoWC-A | 6 | 4 | 1,93 | 92,6 % |
| 2009/10 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 58 | 32 | 2,53 | 91,1 % |
| 2009/10 | WC-A | FinskoWC-A | 4 | 2 | 1,68 | 92,9 % |
| 2010/11 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 64 | 33 | 2,12 | 93,0 % |
| 2011/12 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 73 | 43 | 2,39 | 92,3 % |
| 2012/13 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 43 | 15 | 2,43 | 91,0 % |
| 2012/13 | KHL | Dynamo MinskKHL | 22 | 9 | 3,08 | – |
| 2013/14 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 24 | 10 | 2,77 | 90,2 % |
| 2013/14 | AHL | MilwaukeeAHL | 2 | 2 | 0,99 | 94,3 % |
| 2013/14 | WC-A | FinskoWC-A | 9 | – | 1,88 | 88,6 % |
| 2014/15 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 64 | 41 | 2,18 | 92,3 % |
| 2014/15 | WC-A | FinskoWC-A | 7 | – | 1,69 | 92,8 % |
| 2014/15 | WC | FinlandWC | 7 | 3 | 1,69 | 92,8 % |
| 2015/16 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 66 | 34 | 2,48 | 90,8 % |
| 2016/17 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 61 | 31 | 2,42 | 91,8 % |
| 2016/17 | WCup | FinlandWCup | 1 | 0 | 4,01 | 90,7 % |
| 2017/18 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 59 | 42 | 2,31 | 92,7 % |
| 2018/19 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 56 | 30 | 2,42 | 91,8 % |
| 2019/20 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 36 | 18 | 3,17 | 89,5 % |
| 2020/21 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 24 | 10 | 2,84 | 90,7 % |
| 2024/25 | III-divisioona | Kiekko-KetutIII-divisioona | 1 | 1 | 2,00 | 95,7 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001/02 | Fin-Jr. | Karpat Jr.Fin-Jr. | 3 | 1 | 3,26 | – |
| 2002/03 | Fin-Jr. | Karpat Jr.Fin-Jr. | 4 | 1 | 1,76 | – |
| 2003/04 | Finland | KarpatFinland | 2 | 1 | 0,00 | – |
| 2005/06 | AHL | MilwaukeeAHL | 14 | 10 | 2,86 | 90,5 % |
| 2006/07 | AHL | MilwaukeeAHL | 4 | 0 | 2,91 | 0,0 % |
| 2007/08 | AHL | MilwaukeeAHL | 6 | 2 | 2,51 | 92,3 % |
| 2009/10 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 2,68 | 91,1 % |
| 2010/11 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 12 | 6 | 2,57 | 90,7 % |
| 2011/12 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 10 | 5 | 2,07 | 92,9 % |
| 2014/15 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 2,68 | 90,9 % |
| 2015/16 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 14 | 7 | 2,63 | 90,6 % |
| 2016/17 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 22 | 14 | 1,96 | 93,0 % |
| 2017/18 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 13 | 7 | 3,07 | 90,4 % |
| 2018/19 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 3,09 | 90,5 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
