Jean-Sébastien Giguère
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 16. 5. 1977, Montréal (49 let)
- Výška a váha
- 185 cm · 92 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1995, 1. kolo, 13. celkově, HFD
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 597
- Zápasy v NHL
- 262
- Výhry
- 38
- Čistá konta
Jean-Sébastien Giguère je bývalý kanadský hokejový brankář hrající v letech 1996 – 2014 severoamerické lize NHL.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Conn Smythe Trophy 2002/03
- Stanley Cup 2006/07
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1992/93 | QAAA | LaurentidesQAAA | 25 | 12 | 3,02 | – |
| 1993/94 | QMJHL | VerdunQMJHL | 25 | 13 | 3,21 | – |
| 1994/95 | QMJHL | HalifaxQMJHL | 47 | 14 | 3,94 | – |
| 1995/96 | QMJHL | HalifaxQMJHL | 55 | 26 | 3,44 | 89,5 % |
| 1996/97 | NHL | Hartford WhalersNHL | 8 | 1 | 3,65 | 88,1 % |
| 1996/97 | QMJHL | HalifaxQMJHL | 50 | 28 | 3,38 | 91,0 % |
| 1997/98 | AHL | Saint JohnAHL | 31 | 16 | 2,46 | – |
| 1998/99 | NHL | Calgary FlamesNHL | 15 | 6 | 3,21 | 89,7 % |
| 1998/99 | AHL | Saint JohnAHL | 39 | 18 | 3,44 | – |
| 1999/00 | NHL | Calgary FlamesNHL | 7 | 1 | 2,72 | 91,4 % |
| 1999/00 | AHL | Saint JohnAHL | 41 | 17 | 3,05 | 89,7 % |
| 2000/01 | NHL | Anaheim DucksNHL | 34 | 11 | 2,57 | 91,1 % |
| 2000/01 | AHL | CincinnatiAHL | 23 | 12 | 2,43 | 91,7 % |
| 2001/02 | NHL | Anaheim DucksNHL | 53 | 20 | 2,13 | 92,0 % |
| 2001/02 | WC | CanadaWC | 5 | – | 1,89 | 92,1 % |
| 2002/03 | NHL | Anaheim DucksNHL | 65 | 34 | 2,30 | 92,0 % |
| 2003/04 | NHL | Anaheim DucksNHL | 55 | 17 | 2,62 | 91,4 % |
| 2003/04 | WC-A | KanadaWC-A | 2 | 2 | 0,50 | – |
| 2004/05 | Germany | HamburgGermany | 6 | – | 2,39 | – |
| 2005/06 | NHL | Anaheim DucksNHL | 60 | 30 | 2,66 | 91,1 % |
| 2006/07 | NHL | Anaheim DucksNHL | 56 | 36 | 2,26 | 91,8 % |
| 2007/08 | NHL | Anaheim DucksNHL | 58 | 35 | 2,12 | 92,2 % |
| 2008/09 | NHL | Anaheim DucksNHL | 46 | 19 | 3,10 | 90,0 % |
| 2009/10 | NHL | Anaheim DucksNHL | 20 | 4 | 3,14 | 90,0 % |
| 2009/10 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 15 | 6 | 2,49 | 91,6 % |
| 2010/11 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 33 | 11 | 2,87 | 90,0 % |
| 2011/12 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 32 | 15 | 2,28 | 91,9 % |
| 2012/13 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 18 | 5 | 2,84 | 90,8 % |
| 2013/14 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 22 | 11 | 2,62 | 91,3 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1992/93 | QAAA | LaurentidesQAAA | 11 | 6 | 3,49 | – |
| 1993/94 | QMJHL | VerdunQMJHL | 1 | 0 | 4,14 | – |
| 1994/95 | QMJHL | HalifaxQMJHL | 7 | 3 | 2,45 | – |
| 1995/96 | QMJHL | HalifaxQMJHL | 6 | 1 | 4,07 | – |
| 1996/97 | QMJHL | HalifaxQMJHL | 16 | 9 | 3,65 | – |
| 1997/98 | AHL | Saint JohnAHL | 10 | 5 | 3,02 | – |
| 1998/99 | AHL | Saint JohnAHL | 7 | 3 | 4,14 | 85,9 % |
| 1999/00 | AHL | Saint JohnAHL | 3 | 0 | 3,03 | 88,0 % |
| 2002/03 | NHL | Anaheim DucksNHL | 21 | 15 | 1,62 | 94,5 % |
| 2004/05 | Germany | HamburgGermany | 2 | – | 4,20 | – |
| 2005/06 | NHL | Anaheim DucksNHL | 6 | 3 | 3,39 | 86,4 % |
| 2006/07 | NHL | Anaheim DucksNHL | 18 | 13 | 1,97 | 92,2 % |
| 2007/08 | NHL | Anaheim DucksNHL | 6 | 2 | 3,19 | 89,8 % |
| 2008/09 | NHL | Anaheim DucksNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
