Dwayne Roloson
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 12. 10. 1969, Simcoe (57 let)
- Výška a váha
- 185 cm · 77 kg
- Hokejka
- levá
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 606
- Zápasy v NHL
- 227
- Výhry
- 29
- Čistá konta
Albert Dwayne Roloson je bývalý kanadský hokejový brankář, který v severoamerické lize NHL odchytal přes 600 utkání.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1984/85 | OJHL-C | SimcoeOJHL-C | 3 | – | 12,60 | – |
| 1985/86 | OJHL-C | SimcoeOJHL-C | 1 | – | 6,00 | – |
| 1986/87 | OJHL-C | NorwichOJHL-C | 19 | – | 3,03 | – |
| 1987/88 | OJHL-B | BellevilleOJHL-B | 21 | 9 | 3,36 | – |
| 1988/89 | OJHL-B | ThoroldOJHL-B | 27 | 15 | 3,30 | – |
| 1989/90 | OHA-B | ThoroldOHA-B | 30 | 18 | 3,85 | – |
| 1990/91 | H-East | U. Mass-LowellH-East | 15 | 5 | 4,59 | – |
| 1991/92 | H-East | U. Mass-LowellH-East | 12 | 3 | 4,73 | – |
| 1992/93 | H-East | U. Mass-LowellH-East | 39 | 20 | 3,84 | – |
| 1993/94 | H-East | U. Mass-LowellH-East | 40 | 23 | 2,76 | – |
| 1994/95 | AHL | Saint JohnAHL | 46 | 16 | 3,42 | 90,0 % |
| 1995/96 | AHL | Saint JohnAHL | 67 | 33 | 2,83 | 90,5 % |
| 1996/97 | NHL | Calgary FlamesNHL | 31 | 9 | 2,89 | 89,7 % |
| 1996/97 | AHL | Saint JohnAHL | 8 | 6 | 2,75 | 91,0 % |
| 1997/98 | NHL | Calgary FlamesNHL | 39 | 11 | 2,99 | 89,0 % |
| 1997/98 | AHL | Saint JohnAHL | 4 | 3 | 1,96 | 93,9 % |
| 1998/99 | NHL | Buffalo SabresNHL | 18 | 6 | 2,77 | 90,9 % |
| 1998/99 | AHL | RochesterAHL | 2 | 2 | 2,00 | – |
| 1999/00 | NHL | Buffalo SabresNHL | 14 | 1 | 2,84 | 88,4 % |
| 2000/01 | AHL | WorcesterAHL | 52 | 32 | 2,17 | 92,9 % |
| 2001/02 | NHL | Minnesota WildNHL | 45 | 14 | 2,68 | 90,1 % |
| 2002/03 | NHL | Minnesota WildNHL | 50 | 23 | 2,00 | 92,7 % |
| 2003/04 | NHL | Minnesota WildNHL | 48 | 19 | 1,88 | 93,3 % |
| 2004/05 | Finland | LukkoFinland | 34 | 20 | 2,05 | – |
| 2005/06 | NHL | Minnesota WildNHL | 24 | 6 | 3,00 | 91,0 % |
| 2005/06 | NHL | Edmonton OilersNHL | 19 | 8 | 2,43 | 90,5 % |
| 2006/07 | NHL | Edmonton OilersNHL | 68 | 27 | 2,75 | 90,9 % |
| 2006/07 | WC-A | KanadaWC-A | 4 | 4 | 2,50 | 91,1 % |
| 2007/08 | NHL | Edmonton OilersNHL | 43 | 15 | 3,05 | 90,1 % |
| 2008/09 | NHL | Edmonton OilersNHL | 63 | 28 | 2,77 | 91,5 % |
| 2008/09 | WC-A | KanadaWC-A | 5 | 3 | 2,17 | 93,0 % |
| 2009/10 | NHL | New York IslandersNHL | 50 | 23 | 3,00 | 90,7 % |
| 2010/11 | NHL | New York IslandersNHL | 20 | 6 | 2,64 | 91,6 % |
| 2010/11 | NHL | Tampa Bay LightningNHL | 34 | 18 | 2,56 | 91,2 % |
| 2011/12 | NHL | Tampa Bay LightningNHL | 40 | 13 | 3,66 | 88,6 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1994/95 | AHL | Saint JohnAHL | 5 | 1 | 2,61 | – |
| 1995/96 | AHL | Saint JohnAHL | 16 | 10 | 2,86 | – |
| 1998/99 | NHL | Buffalo SabresNHL | 4 | 1 | 4,31 | 85,1 % |
| 2000/01 | AHL | WorcesterAHL | 11 | 6 | 1,98 | 93,1 % |
| 2002/03 | NHL | Minnesota WildNHL | 11 | 5 | 2,59 | 90,3 % |
| 2004/05 | Finland | LukkoFinland | 9 | 4 | 2,11 | – |
| 2005/06 | NHL | Edmonton OilersNHL | 18 | 12 | 2,33 | 92,7 % |
| 2010/11 | NHL | Tampa Bay LightningNHL | 17 | 10 | 2,51 | 92,4 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
