Roberto Luongo
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 4. 4. 1979, Montréal (47 let)
- Výška a váha
- 191 cm · 98 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1997, 1. kolo, 4. celkově, NYI
- 1044
- Zápasy v NHL
- 489
- Výhry
- 77
- Čistá konta
Roberto Luongo je bývalý kanadský hokejový brankář, který několikrát reprezentoval Kanadu na MS nebo OH. Svou hokejovou kariéru v NHL začal v klubu New York Islanders. Poté se dostal do Florida Panthers. Již zde zářil, ovšem sám na postup do play-off, po kterém toužil, nestačil. V roce 2006 byl vyměněn do kanadského klubu Vancouver Canucks. Již v první sezóně se Canucks spolu s Luongem dostali do play off do semifinále konference. Tentýž rok byl Luongo nominován na Vezina Trophy. V sezóně 2010/2011 byl potřetí nominován na Vezina Trophy. Během sezóny 2013/2014 byl vyměněn do týmu Florida Panthers, kde se s ním počítá jako se základem pro tým, který by se měl probojovat do play-off. V této sezóně se to Floridě nepovedlo, skončila 2 místa pod postupovou hranicí.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- William M. Jennings Trophy 2010/11
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1994/95 | QAAA | Mtl-BourassaQAAA | 25 | 10 | 3,85 | – |
| 1995/96 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 23 | 6 | 3,70 | – |
| 1996/97 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 60 | 32 | 3,10 | – |
| 1997/98 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 54 | 27 | 3,09 | 90,8 % |
| 1997/98 | WJC-A | KanadaWJC-A | 3 | – | 2,89 | – |
| 1997/98 | M-Cup | Val-d'OrM-Cup | 3 | 0 | 6,33 | – |
| 1998/99 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 21 | 6 | 3,93 | 90,2 % |
| 1998/99 | WJC-A | KanadaWJC-A | 7 | 4 | 1,93 | – |
| 1998/99 | QMJHL | Acadie-Bathurst TitanQMJHL | 22 | 14 | 3,31 | 91,4 % |
| 1998/99 | M-Cup | Acadie-BathurstM-Cup | 3 | 0 | 3,67 | – |
| 1999/00 | NHL | New York IslandersNHL | 24 | 7 | 3,25 | 90,4 % |
| 1999/00 | AHL | LowellAHL | 26 | 10 | 2,93 | 90,8 % |
| 2000/01 | NHL | Florida PanthersNHL | 47 | 12 | 2,44 | 92,0 % |
| 2000/01 | AHL | LouisvilleAHL | 3 | 1 | 3,38 | 91,7 % |
| 2000/01 | WC-A | KanadaWC-A | 2 | – | 1,44 | – |
| 2001/02 | NHL | Florida PanthersNHL | 58 | 16 | 2,77 | 91,5 % |
| 2002/03 | NHL | Florida PanthersNHL | 65 | 20 | 2,71 | 91,8 % |
| 2002/03 | WC-A | KanadaWC-A | 4 | – | 1,98 | – |
| 2003/04 | NHL | Florida PanthersNHL | 72 | 25 | 2,43 | 93,1 % |
| 2003/04 | WC-A | KanadaWC-A | 7 | 5 | 2,32 | – |
| 2004/05 | WC-A | KanadaWC-A | 2 | 1 | 1,50 | – |
| 2005/06 | NHL | Florida PanthersNHL | 75 | 35 | 2,97 | 91,4 % |
| 2005/06 | Olympics | KanadaOlympics | 2 | 1 | 1,51 | – |
| 2006/07 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 76 | 47 | 2,28 | 92,1 % |
| 2007/08 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 73 | 35 | 2,38 | 91,7 % |
| 2008/09 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 54 | 33 | 2,34 | 92,0 % |
| 2009/10 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 68 | 40 | 2,57 | 91,3 % |
| 2009/10 | Olympics | KanadaOlympics | 5 | 5 | 1,76 | 92,7 % |
| 2010/11 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 60 | 38 | 2,11 | 92,8 % |
| 2011/12 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 55 | 31 | 2,41 | 91,9 % |
| 2012/13 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 20 | 9 | 2,56 | 90,7 % |
| 2013/14 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 42 | 19 | 2,38 | 91,7 % |
| 2013/14 | NHL | Florida PanthersNHL | 14 | 6 | 2,46 | 92,4 % |
| 2013/14 | Olympics | KanadaOlympics | 1 | 1 | 0,00 | 100,0 % |
| 2014/15 | NHL | Florida PanthersNHL | 61 | 28 | 2,35 | 92,1 % |
| 2015/16 | NHL | Florida PanthersNHL | 62 | 35 | 2,35 | 92,2 % |
| 2016/17 | NHL | Florida PanthersNHL | 40 | 17 | 2,68 | 91,5 % |
| 2017/18 | NHL | Florida PanthersNHL | 35 | 18 | 2,47 | 92,9 % |
| 2018/19 | NHL | Florida PanthersNHL | 43 | 18 | 3,12 | 89,9 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1995/96 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 3 | 0 | 4,41 | – |
| 1996/97 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 13 | 8 | 3,40 | – |
| 1997/98 | QMJHL | Val-d'OrQMJHL | 17 | 14 | 2,18 | – |
| 1997/98 | M-Cup | Val-d'OrM-Cup | 3 | 0 | 6,33 | – |
| 1998/99 | QMJHL | Acadie-Bathurst TitanQMJHL | 23 | 16 | 2,74 | 91,5 % |
| 1998/99 | M-Cup | Acadie-BathurstM-Cup | 3 | 0 | 3,67 | – |
| 1999/00 | AHL | LowellAHL | 6 | 3 | 3,01 | 91,9 % |
| 2006/07 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 12 | 5 | 1,77 | 94,1 % |
| 2008/09 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 10 | 6 | 2,52 | 91,4 % |
| 2009/10 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 12 | 6 | 3,23 | 89,5 % |
| 2010/11 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 25 | 15 | 2,56 | 91,4 % |
| 2011/12 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 2 | 0 | 3,59 | 89,1 % |
| 2012/13 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 3 | 0 | 2,58 | 91,5 % |
| 2015/16 | NHL | Florida PanthersNHL | 6 | 2 | 2,05 | 93,4 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
