Réjean Lemelin
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 19. 11. 1954, Sherbrooke (71 let)
- Výška a váha
- 180 cm · 77 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1974, 7. kolo, 125. celkově, PHI
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 506
- Zápasy v NHL
- 236
- Výhry
- 12
- Čistá konta
Ocenění
- William M. Jennings Trophy 1989/90
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1972/73 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 28 | – | 5,28 | – |
| 1973/74 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 35 | – | 4,60 | – |
| 1974/75 | NAHL | PhiladelphiaNAHL | 43 | 21 | 3,45 | – |
| 1975/76 | AHL | RichmondAHL | 7 | – | 4,48 | – |
| 1975/76 | NAPro | PhiladelphiaNAPro | 29 | – | 3,63 | – |
| 1976/77 | AHL | SpringfieldAHL | 3 | 2 | 3,33 | – |
| 1976/77 | NAPro | PhiladelphiaNAPro | 51 | 26 | 3,61 | – |
| 1977/78 | AHL | PhiladelphiaAHL | 60 | 31 | 2,96 | – |
| 1978/79 | NHL | Atlanta FlamesNHL | 18 | 8 | 3,33 | 88,2 % |
| 1978/79 | AHL | PhiladelphiaAHL | 13 | 3 | 2,77 | – |
| 1979/80 | NHL | Atlanta FlamesNHL | 3 | 0 | 6,00 | 79,7 % |
| 1979/80 | CHL | BirminghamCHL | 38 | 13 | 3,76 | – |
| 1980/81 | NHL | Calgary FlamesNHL | 29 | 14 | 3,24 | 90,1 % |
| 1980/81 | CHL | BirminghamCHL | 13 | 3 | 4,44 | – |
| 1981/82 | NHL | Calgary FlamesNHL | 34 | 10 | 4,32 | 87,3 % |
| 1982/83 | NHL | Calgary FlamesNHL | 39 | 16 | 3,61 | 88,9 % |
| 1983/84 | NHL | Calgary FlamesNHL | 51 | 21 | 3,52 | 89,3 % |
| 1983/84 | CC | CanadaCC | 3 | – | 3,04 | 84,8 % |
| 1984/85 | NHL | Calgary FlamesNHL | 56 | 30 | 3,47 | 88,8 % |
| 1984/85 | CC | CanadaCC | 3 | – | 3,04 | 84,8 % |
| 1985/86 | NHL | Calgary FlamesNHL | 60 | 29 | 4,09 | 87,2 % |
| 1986/87 | NHL | Calgary FlamesNHL | 33 | 16 | 3,23 | 88,5 % |
| 1987/88 | NHL | Boston BruinsNHL | 49 | 24 | 2,93 | 88,9 % |
| 1988/89 | NHL | Boston BruinsNHL | 40 | 19 | 3,01 | 88,7 % |
| 1989/90 | NHL | Boston BruinsNHL | 43 | 22 | 2,80 | 89,2 % |
| 1990/91 | NHL | Boston BruinsNHL | 33 | 17 | 3,64 | 86,8 % |
| 1991/92 | NHL | Boston BruinsNHL | 8 | 5 | 3,39 | 89,0 % |
| 1992/93 | NHL | Boston BruinsNHL | 10 | 5 | 3,43 | 86,2 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1972/73 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 2 | – | 6,00 | – |
| 1973/74 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 1 | – | 3,00 | – |
| 1975/76 | NAPro | PhiladelphiaNAPro | 3 | – | 5,26 | – |
| 1976/77 | NAPro | PhiladelphiaNAPro | 3 | – | 4,40 | – |
| 1977/78 | AHL | PhiladelphiaAHL | 2 | 0 | 6,05 | – |
| 1978/79 | NHL | Atlanta FlamesNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 1979/80 | CHL | BirminghamCHL | 2 | 0 | 3,80 | – |
| 1980/81 | NHL | Calgary FlamesNHL | 6 | 3 | 3,61 | 89,6 % |
| 1982/83 | NHL | Calgary FlamesNHL | 7 | 3 | 4,96 | 85,3 % |
| 1983/84 | NHL | Calgary FlamesNHL | 8 | 4 | 4,29 | 88,9 % |
| 1984/85 | NHL | Calgary FlamesNHL | 4 | 1 | 3,41 | 89,0 % |
| 1985/86 | NHL | Calgary FlamesNHL | 3 | 0 | 3,88 | 85,4 % |
| 1986/87 | NHL | Calgary FlamesNHL | 2 | 0 | 3,57 | 87,2 % |
| 1987/88 | NHL | Boston BruinsNHL | 17 | 11 | 2,64 | 89,5 % |
| 1988/89 | NHL | Boston BruinsNHL | 4 | 1 | 3,82 | 85,7 % |
| 1989/90 | NHL | Boston BruinsNHL | 3 | 0 | 5,79 | 77,2 % |
| 1990/91 | NHL | Boston BruinsNHL | 2 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 1991/92 | NHL | Boston BruinsNHL | 2 | – | 3,33 | 87,0 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky).