Hrají Češi a Slováci:
Joonas Korpisalo
- Post
- Brankář
- Číslo
- #70
- Národnost
Finsko
- Narozen
- 28. 4. 1994, Pori (32 let)
- Výška a váha
- 191 cm · 93 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2012, 3. kolo, 62. celkově, CBJ
Sleduj, jak hraje Joonas Korpisalo, s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 334
- Zápasy v NHL
- 140
- Výhry
- 8
- Čistá konta
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008/09 | Jr. C I-divisioona | Karhu-Kissat U16Jr. C I-divisioona | 2 | – | 7,21 | 84,3 % |
| 2009/10 | Jr. C SM-sarja Q | Jokerit U16Jr. C SM-sarja Q | 4 | – | 0,50 | 97,0 % |
| 2010/11 | Fin-U18 | Jokerit U18Fin-U18 | 20 | 16 | 2,65 | – |
| 2011/12 | Fin-Jr. | Jokerit Jr.Fin-Jr. | 38 | 28 | 2,04 | – |
| 2011/12 | WJ18-A | FinskoWJ18-A | 6 | 3 | 3,02 | – |
| 2012/13 | Fin-Jr. | Jokerit Jr.Fin-Jr. | 13 | – | 2,67 | – |
| 2012/13 | Finland-2 | K-VantaaFinland-2 | 18 | – | 2,71 | – |
| 2012/13 | Finland | JokeritFinland | 1 | 0 | 0,00 | – |
| 2012/13 | WJC-A | FinskoWJC-A | 5 | 3 | 3,36 | 85,8 % |
| 2013/14 | Fin-Jr. | Jokerit Jr.Fin-Jr. | 1 | – | 1,00 | – |
| 2013/14 | Finland | JokeritFinland | 1 | 0 | 5,32 | – |
| 2013/14 | Finland-2 | K-VantaaFinland-2 | 4 | – | 3,31 | – |
| 2013/14 | Fin-Jr. | Ilves Jr.Fin-Jr. | 2 | – | 2,50 | – |
| 2013/14 | Finland | IlvesFinland | 8 | 3 | 1,42 | – |
| 2013/14 | Finland-2 | LeKiFinland-2 | 2 | – | 6,13 | – |
| 2014/15 | Finland | IlvesFinland | 38 | 14 | 2,34 | – |
| 2014/15 | Liiga | IlvesLiiga | 38 | 14 | 2,34 | 91,9 % |
| 2014/15 | AHL | Springfield FalconsAHL | 3 | 0 | 3,20 | 87,8 % |
| 2015/16 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 31 | 16 | 2,60 | 92,0 % |
| 2015/16 | AHL | Cleveland MonstersAHL | 18 | 8 | 2,36 | 91,3 % |
| 2016/17 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 14 | 7 | 2,88 | 90,5 % |
| 2016/17 | WC | FinlandWC | 6 | 2 | 3,82 | 85,8 % |
| 2016/17 | AHL | Cleveland MonstersAHL | 16 | 7 | 2,69 | 90,7 % |
| 2017/18 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 18 | 8 | 3,32 | 89,7 % |
| 2017/18 | AHL | Cleveland MonstersAHL | 8 | 3 | 2,26 | 92,4 % |
| 2018/19 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 27 | 10 | 2,95 | 89,7 % |
| 2019/20 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 37 | 19 | 2,60 | 91,1 % |
| 2019/20 | AHL | Cleveland MonstersAHL | 1 | 1 | 1,95 | 94,1 % |
| 2020/21 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 33 | 9 | 3,30 | 89,4 % |
| 2021/22 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 22 | 7 | 4,15 | 87,7 % |
| 2022/23 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 28 | 11 | 3,17 | 91,3 % |
| 2022/23 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 11 | 7 | 2,13 | 92,1 % |
| 2022/23 | AHL | Cleveland MonstersAHL | 1 | 1 | 2,00 | 95,0 % |
| 2023/24 | NHL | Ottawa SenatorsNHL | 55 | 21 | 3,27 | 89,0 % |
| 2024/25 | NHL | Boston BruinsNHL | 27 | 11 | 2,90 | 89,3 % |
| 2025/26 | NHL | Boston BruinsNHL | 31 | 14 | 3,15 | 89,4 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009/10 | U16 SM-sarja | Jokerit U16U16 SM-sarja | 13 | – | 2,58 | 93,6 % |
| 2010/11 | Fin-U18 | Jokerit U18Fin-U18 | 8 | 5 | 2,87 | – |
| 2011/12 | Fin-Jr. | Jokerit Jr.Fin-Jr. | 4 | 3 | 1,77 | – |
| 2014/15 | Finland | IlvesFinland | 2 | 0 | 1,24 | – |
| 2014/15 | Liiga | IlvesLiiga | 2 | 0 | 1,24 | 95,1 % |
| 2015/16 | AHL | Cleveland MonstersAHL | 9 | 6 | 2,96 | 89,8 % |
| 2019/20 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 9 | 3 | 1,90 | 94,1 % |
| 2022/23 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 6 | 2 | 3,77 | 89,2 % |
| 2025/26 | NHL | Boston BruinsNHL | 1 | 0 | 0,00 | 100,0 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Spoluhráči
Aktuální soupiska týmu New York Rangers.
Alexis Lafrenière11 B
Adam Fox9 B
Mika Zibanejad8 B
J. T. Miller6 B
Tye Kartye6 B
Will Cuylle6 B
Gabe Perreault6 B
Vladislav Gavrikov5 B
Pavel Dorofeyev4 B
Eeli Tolvanen4 B
Sean Durzi3 B
Oliver Bjorkstrand3 B
Marcus Pettersson2 B
Braden Schneider1 B
Autoři fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licence u každé z nich.
- Alexis Lafrenière: Tlop2000, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Adam Fox: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Mika Zibanejad: Resolute, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- J. T. Miller: Michael Miller, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Tye Kartye: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Will Cuylle: Kaiser matias, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Gabe Perreault: SecretName101, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Vladislav Gavrikov: Fabien Perissinotto, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Pavel Dorofeyev: The Kip, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Eeli Tolvanen: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Sean Durzi: All-Pro Reels, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Oliver Bjorkstrand: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Marcus Pettersson: Michael Miller, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Braden Schneider: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
Poslední zápasy týmu
Oblíbený tým Konec Oblíbený tým Konec Hrají Češi a Slováci:
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
Sleduj, jak hraje Joonas Korpisalo, s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky).

