Juuse Saros
- Post
- Brankář
- Číslo
- #74
- Národnost
Finsko
- Narozen
- 19. 4. 1995, Forssa (31 let)
- Výška a váha
- 180 cm · 82 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2013, 4. kolo, 99. celkově, NSH
Sleduj, jak hraje Juuse Saros, s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 472
- Zápasy v NHL
- 232
- Výhry
- 27
- Čistá konta
Juuse Saros je finský hokejový brankář hrající za tým Nashville Predators v NHL.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009/10 | Jr. C SM-sarja Q | HPK U16Jr. C SM-sarja Q | 2 | – | 2,50 | 92,9 % |
| 2010/11 | Jr. C SM-sarja Q | HPK U16Jr. C SM-sarja Q | 7 | – | 1,86 | 95,4 % |
| 2011/12 | Fin-U18 | HPK U18Fin-U18 | 14 | 11 | 1,35 | – |
| 2011/12 | Fin-Jr. | HPK Jr.Fin-Jr. | 31 | 20 | 2,53 | – |
| 2012/13 | Fin-Jr. | HPK Jr.Fin-Jr. | 37 | 24 | 1,86 | – |
| 2012/13 | WJ18-A | FinskoWJ18-A | 7 | 5 | 1,86 | 94,6 % |
| 2013/14 | Finland | HPKFinland | 44 | 17 | 1,76 | – |
| 2013/14 | WJC-A | FinskoWJC-A | 6 | – | 1,57 | 94,3 % |
| 2014/15 | Finland | HPKFinland | 47 | 13 | 2,14 | – |
| 2014/15 | Liiga | HPKLiiga | 47 | 13 | 2,14 | 92,9 % |
| 2014/15 | WC | FinlandWC | 1 | 1 | 0,00 | 100,0 % |
| 2014/15 | WJC-20 | Finland U20WJC-20 | 2 | 0 | 3,03 | 87,5 % |
| 2015/16 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 1 | 0 | 3,10 | 87,0 % |
| 2015/16 | AHL | Milwaukee AdmiralsAHL | 38 | 29 | 2,24 | 92,0 % |
| 2015/16 | WC | FinlandWC | 2 | 2 | 0,00 | 100,0 % |
| 2016/17 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 21 | 10 | 2,35 | 92,3 % |
| 2016/17 | AHL | Milwaukee AdmiralsAHL | 15 | 13 | 1,86 | 93,4 % |
| 2017/18 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 26 | 11 | 2,45 | 92,5 % |
| 2017/18 | AHL | Milwaukee AdmiralsAHL | 9 | 3 | 2,88 | 90,6 % |
| 2018/19 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 31 | 17 | 2,62 | 91,5 % |
| 2019/20 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 40 | 17 | 2,70 | 91,4 % |
| 2020/21 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 36 | 21 | 2,28 | 92,7 % |
| 2021/22 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 67 | 38 | 2,64 | 91,8 % |
| 2022/23 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 64 | 33 | 2,69 | 91,9 % |
| 2023/24 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 64 | 35 | 2,86 | 90,6 % |
| 2024/25 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 58 | 20 | 2,98 | 89,6 % |
| 2024/25 | 4 Nations | Finland4 Nations | 2 | 0 | 3,96 | 87,0 % |
| 2024/25 | WC | FinlandWC | 6 | 4 | 1,67 | 94,3 % |
| 2025/26 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 59 | 28 | 3,16 | 89,4 % |
| 2026/27 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 2,95 | 90,4 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | U16 SM-sarja | HPK U16U16 SM-sarja | 3 | – | 4,67 | 91,9 % |
| 2011/12 | Fin-Jr. | HPK Jr.Fin-Jr. | 10 | 6 | 2,10 | – |
| 2012/13 | Fin-Jr. | HPK Jr.Fin-Jr. | 11 | 9 | 2,09 | – |
| 2013/14 | Finland | HPKFinland | 6 | 2 | 2,29 | – |
| 2014/15 | U20 SM-sarja | HPK U20U20 SM-sarja | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2015/16 | AHL | Milwaukee AdmiralsAHL | 2 | 0 | 2,57 | 89,1 % |
| 2016/17 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 2 | – | 3,18 | 82,4 % |
| 2017/18 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 4 | – | 1,06 | 95,2 % |
| 2018/19 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 1 | – | 1,32 | 95,2 % |
| 2019/20 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 4 | 1 | 3,22 | 89,5 % |
| 2020/21 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 2,78 | 92,1 % |
| 2023/24 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 2,02 | 90,0 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Spoluhráči
Aktuální soupiska týmu Nashville Predators.
Steven Stamkos8 B
Roman Josi7 B
Ryan O'Reilly6 B
Filip Forsberg6 B
Alexander Kerfoot4 B
Nils Höglander3 B
Brady Skjei2 B
Ross Colton2 B
Jonathan Marchessault2 B
Matthew Wood2 B
Nicolas Hague1 B
Jack Ahcan1 B
Jack Drury1 B
Mavrik Bourque1 B
Autoři fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licence u každé z nich.
- Steven Stamkos: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Roman Josi: Christophe95, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Ryan O'Reilly: Fanny Schertzer, CC BY 3.0, Wikimedia Commons
- Filip Forsberg: JennG, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Alexander Kerfoot: Quintin Soloviev, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Nils Höglander: Northwest, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Brady Skjei: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Ross Colton: U.S. Air Force photo by Senior Airman Joshua Hastings, Public domain, Wikimedia Commons
- Jonathan Marchessault: Michael Miller, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Matthew Wood: SecretName101, CC BY 4.0, Wikimedia Commons
- Nicolas Hague: Jfvoll, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jack Ahcan: Jessica, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Jack Drury: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Mavrik Bourque: Cass, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
Sleduj, jak hraje Juuse Saros, s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
