Jordan Binnington
- Post
- Brankář
- Číslo
- #50
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 11. 7. 1993, Richmond Hill (33 let)
- Výška a váha
- 188 cm · 78 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2011, 3. kolo, 88. celkově, STL
- 379
- Zápasy v NHL
- 187
- Výhry
- 19
- Čistá konta
Jordan Binnington je kanadský profesionální hokejový brankář hrající za klub St. Louis Blues v severoamerické lize National Hockey League (NHL).
S hokejem začal v rodném Richmond Hillu a v Torontu. Byl draftován ve třetím kole z 88. místa při draftu do NHL v roce 2011. Následujících sedm sezón strávil v menších ligách, především v AHL, kromě krátkého povolání do NHL v roce 2014, kdy sloužil jako nouzový brankář. Reprezentoval Kanadu na mistrovství světa U20 v roce 2013.
V prosinci 2018 byl povolán Blues a do měsíce se stal jejich hlavním brankářem. Jeho skvělé výkony v bráně pomohly Blues otočit sezónu a z posledního místa v tabulce v lednu nakonec vyhráli Stanley Cup. Stal se prvním brankářem v historii, který ve své nováčkovské sezóně vyhrál 16 zápasů v play-off. Pomohl svému týmu vyhrát první Stanley Cup za 52 let jejich existence.
V únoru 2025 vyhrál s Kanadou Turnaj čtyř zemí. Ve všech čtyřech zápasech byl kanadskou brankářskou jedničkou.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Stanley Cup 2018/19
Kdy hraje Jordan Binnington v TV
Nejbližší zápasy týmu St. Louis Blues, které vysíláme — živě i ze záznamu.
- pá 23. 10. 02:05
St. Louis Blues – Vegas Golden KnightsŽivě
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008/09 | OJHL | DixieOJHL | 1 | 0 | 3,04 | – |
| 2009/10 | OHL | Owen SoundOHL | 22 | 6 | 4,38 | 88,9 % |
| 2010/11 | OHL | Owen SoundOHL | 46 | 27 | 3,05 | 89,9 % |
| 2010/11 | M-Cup | Owen SoundM-Cup | 4 | 1 | 1,42 | – |
| 2011/12 | OHL | Owen SoundOHL | 39 | 21 | 2,99 | 90,6 % |
| 2011/12 | AHL | PeoriaAHL | 1 | 0 | 3,02 | 92,1 % |
| 2012/13 | OHL | Owen SoundOHL | 50 | 32 | 2,17 | 93,2 % |
| 2012/13 | WJC-A | KanadaWJC-A | 2 | 0 | 6,82 | 87,1 % |
| 2013/14 | ECHL | KalamazooECHL | 40 | 23 | 2,35 | 92,2 % |
| 2013/14 | AHL | ChicagoAHL | 1 | 1 | 2,78 | 91,2 % |
| 2014/15 | AHL | Chicago WolvesAHL | 45 | 25 | 2,35 | 91,6 % |
| 2015/16 | NHL | St. Louis BluesNHL | 1 | – | 4,69 | 75,0 % |
| 2015/16 | AHL | Chicago WolvesAHL | 41 | 17 | 2,85 | 90,7 % |
| 2016/17 | AHL | Chicago WolvesAHL | 32 | 16 | 2,71 | 91,1 % |
| 2017/18 | AHL | Providence BruinsAHL | 28 | 17 | 2,05 | 92,6 % |
| 2018/19 | NHL | St. Louis BluesNHL | 32 | 24 | 1,89 | 92,7 % |
| 2018/19 | AHL | San Antonio RampageAHL | 16 | 11 | 2,08 | 92,7 % |
| 2019/20 | NHL | St. Louis BluesNHL | 50 | 30 | 2,56 | 91,2 % |
| 2020/21 | NHL | St. Louis BluesNHL | 42 | 18 | 2,65 | 91,0 % |
| 2021/22 | NHL | St. Louis BluesNHL | 37 | 18 | 3,13 | 90,1 % |
| 2022/23 | NHL | St. Louis BluesNHL | 61 | 27 | 3,31 | 89,4 % |
| 2023/24 | NHL | St. Louis BluesNHL | 57 | 28 | 2,84 | 91,3 % |
| 2023/24 | WC | CanadaWC | 8 | 6 | 2,81 | 88,5 % |
| 2024/25 | NHL | St. Louis BluesNHL | 56 | 28 | 2,69 | 90,0 % |
| 2024/25 | 4 Nations | Canada4 Nations | 4 | 3 | 2,37 | 90,7 % |
| 2024/25 | WC | CanadaWC | 4 | 3 | 1,25 | 94,4 % |
| 2025/26 | NHL | St. Louis BluesNHL | 41 | 13 | 3,33 | 87,3 % |
| 2026/27 | NHL | St. Louis BluesNHL | 2 | 1 | 4,50 | 84,7 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | OHL | Owen SoundOHL | 7 | 4 | 3,21 | 89,4 % |
| 2011/12 | OHL | Owen SoundOHL | 2 | 0 | 5,00 | 86,3 % |
| 2012/13 | OHL | Owen SoundOHL | 12 | 6 | 2,81 | 91,6 % |
| 2013/14 | ECHL | KalamazooECHL | 3 | 1 | 1,89 | 94,6 % |
| 2014/15 | AHL | Chicago WolvesAHL | 5 | 2 | 2,16 | 93,8 % |
| 2016/17 | AHL | Chicago WolvesAHL | 2 | 0 | 1,86 | 95,0 % |
| 2017/18 | AHL | Providence BruinsAHL | 3 | 1 | 4,39 | 86,5 % |
| 2018/19 | NHL | St. Louis BluesNHL | 26 | 16 | 2,46 | 91,4 % |
| 2019/20 | NHL | St. Louis BluesNHL | 5 | 0 | 4,72 | 85,1 % |
| 2020/21 | NHL | St. Louis BluesNHL | 4 | 0 | 3,59 | 89,9 % |
| 2021/22 | NHL | St. Louis BluesNHL | 6 | 4 | 1,72 | 94,9 % |
| 2024/25 | NHL | St. Louis BluesNHL | 7 | 3 | 2,53 | 90,1 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Spoluhráči
Aktuální soupiska týmu St. Louis Blues.
Mason McTavish8 B
Pius Suter6 B
Connor McMichael6 B
Dylan Holloway5 B
Pavel Buchnevich5 B
Cam Fowler4 B
Colton Parayko4 B
Robert Thomas4 B
Jimmy Snuggerud4 B
Jonatan Berggren4 B
Philip Broberg3 B
Jake Neighbours3 B
Dalibor Dvorský3 B
Brandon Carlo1 B
Autoři fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licence u každé z nich.
- Mason McTavish: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Pius Suter: Reto Stauffer, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Connor McMichael: All-Pro Reels, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Dylan Holloway: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Pavel Buchnevich: Shayypy, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Cam Fowler: mark6mauno, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Colton Parayko: Johnmaxmena2, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Robert Thomas: Jfvoll, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jimmy Snuggerud: Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jonatan Berggren: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Philip Broberg: Shayypy, CC BY 4.0, Wikimedia Commons
- Jake Neighbours: Kaiser matias, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Dalibor Dvorský: Mike Zitek/AHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Brandon Carlo: Puffycoombes, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Poslední zápasy týmu
Oblíbený tým Konec Hrají Češi a Slováci:Oblíbený tým Konec Hrají Češi a Slováci:
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
Sleduj, jak hraje Jordan Binnington, s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno

