Billy Smith
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 12. 12. 1950, Perth (75 let)
- Výška a váha
- 178 cm · 84 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1970, 5. kolo, 59. celkově, LAK
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 679
- Zápasy v NHL
- 305
- Výhry
- 22
- Čistá konta
Ocenění
- Stanley Cup 1979/80, 1980/81, 1981/82, 1982/83
- Vezina Trophy 1981/82
- Conn Smythe Trophy 1982/83
- William M. Jennings Trophy 1982/83
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1969/70 | QJHL | CornwallQJHL | 55 | – | 4,53 | – |
| 1970/71 | AHL | SpringfieldAHL | 49 | 19 | 3,51 | – |
| 1971/72 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 5 | 1 | 4,60 | 87,1 % |
| 1971/72 | AHL | SpringfieldAHL | 28 | 13 | 2,80 | – |
| 1972/73 | NHL | New York IslandersNHL | 37 | 7 | 4,16 | 87,8 % |
| 1973/74 | NHL | New York IslandersNHL | 46 | 9 | 3,08 | 89,7 % |
| 1974/75 | NHL | New York IslandersNHL | 58 | 21 | 2,78 | 90,5 % |
| 1975/76 | NHL | New York IslandersNHL | 39 | 19 | 2,62 | 90,8 % |
| 1976/77 | NHL | New York IslandersNHL | 36 | 21 | 2,50 | 91,6 % |
| 1977/78 | NHL | New York IslandersNHL | 38 | 20 | 2,65 | 90,9 % |
| 1978/79 | NHL | New York IslandersNHL | 39 | 25 | 2,87 | 89,9 % |
| 1979/80 | NHL | New York IslandersNHL | 38 | 15 | 2,96 | 89,8 % |
| 1980/81 | NHL | New York IslandersNHL | 41 | 22 | 3,28 | 89,5 % |
| 1981/82 | NHL | New York IslandersNHL | 46 | 32 | 2,97 | 89,8 % |
| 1982/83 | NHL | New York IslandersNHL | 41 | 18 | 2,87 | 90,6 % |
| 1983/84 | NHL | New York IslandersNHL | 42 | 23 | 3,43 | 89,6 % |
| 1984/85 | NHL | New York IslandersNHL | 37 | 18 | 3,83 | 87,9 % |
| 1985/86 | NHL | New York IslandersNHL | 41 | 20 | 3,73 | 88,1 % |
| 1986/87 | NHL | New York IslandersNHL | 40 | 14 | 3,53 | 86,9 % |
| 1987/88 | NHL | New York IslandersNHL | 38 | 17 | 3,22 | 89,3 % |
| 1988/89 | NHL | New York IslandersNHL | 17 | 3 | 4,44 | 85,1 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1968/69 | M-Cup | HullM-Cup | 3 | – | 7,39 | – |
| 1969/70 | QJHL | CornwallQJHL | 6 | – | 2,33 | – |
| 1970/71 | AHL | SpringfieldAHL | 11 | 9 | 2,56 | – |
| 1971/72 | AHL | SpringfieldAHL | 4 | 1 | 4,06 | – |
| 1974/75 | NHL | New York IslandersNHL | 6 | 1 | 4,16 | 88,3 % |
| 1975/76 | NHL | New York IslandersNHL | 8 | 4 | 2,89 | 89,2 % |
| 1976/77 | NHL | New York IslandersNHL | 10 | 7 | 2,80 | 91,2 % |
| 1977/78 | NHL | New York IslandersNHL | 1 | – | 1,27 | 94,1 % |
| 1978/79 | NHL | New York IslandersNHL | 5 | 4 | 1,91 | 93,2 % |
| 1979/80 | NHL | New York IslandersNHL | 20 | 15 | 2,80 | 90,3 % |
| 1980/81 | NHL | New York IslandersNHL | 17 | 14 | 2,54 | 90,3 % |
| 1981/82 | NHL | New York IslandersNHL | 18 | 15 | 2,51 | 90,6 % |
| 1982/83 | NHL | New York IslandersNHL | 17 | 13 | 2,69 | 91,3 % |
| 1983/84 | NHL | New York IslandersNHL | 21 | 12 | 2,73 | 90,5 % |
| 1984/85 | NHL | New York IslandersNHL | 6 | 3 | 3,33 | 89,6 % |
| 1985/86 | NHL | New York IslandersNHL | 1 | 0 | 4,06 | 87,9 % |
| 1986/87 | NHL | New York IslandersNHL | 2 | – | 0,90 | 95,2 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky).
