Vítek Vaněček
- Post
- Brankář
- Číslo
- #41
- Národnost
Česko
- Narozen
- 9. 1. 1996, Havlíčkův Brod (30 let)
- Výška a váha
- 188 cm · 85 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2014, 2. kolo, 39. celkově, WSH
- 210
- Zápasy v NHL
- 101
- Výhry
- 11
- Čistá konta
Vítek Vaněček je český hokejový brankář, který v současnosti hraje za New York Islanders v NHL. Je odchovancem havlíčkobrodského hokeje, kde nastupoval za výběry do 16', 18' a 20' let. Ve vstupním draftu 2014 si jej jako 39. celkově ve 2. kole vybral tým Washington Capitals. V roce 2021 si ho vybral v expanzivním draftu tým Seattle Kraken ale po týdnu ho vyměnili zpět. 19. července 2022 podepsal smlouvu s New Jersey Devils.
V sezoně 2024/2025 vyhrál s týmem Florida Panthers Stanleyův pohár.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Stanley Cup 2024/25
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009/10 | Czech U16 | BK Havlickuv Brod U16Czech U16 | 7 | – | 4,35 | 87,4 % |
| 2010/11 | CzR-U18 | Havl. Brod U18CzR-U18 | 1 | – | 6,00 | – |
| 2011/12 | CzR-U18 | Havl. Brod U18CzR-U18 | 7 | – | 4,09 | – |
| 2012/13 | CzR-U18 | Havl. Brod U18CzR-U18 | 36 | – | 3,22 | – |
| 2012/13 | CzRep-Jr. | Havl. Brod Jr.CzRep-Jr. | 2 | – | 2,00 | – |
| 2013/14 | CzRep-Jr. | Liberec Jr.CzRep-Jr. | 38 | – | 2,64 | – |
| 2013/14 | WJ18-A | ČeskoWJ18-A | 7 | 4 | 2,74 | – |
| 2014/15 | CzRep-Jr. | Liberec Jr.CzRep-Jr. | 4 | – | 3,60 | – |
| 2014/15 | CzRep | LiberecCzRep | 6 | – | 2,67 | – |
| 2014/15 | WJC-A | ČeskoWJC-A | 3 | 1 | 4,31 | 82,9 % |
| 2014/15 | CzRep-2 | BenatkyCzRep-2 | 20 | – | 2,24 | – |
| 2014/15 | Czech | Bili Tygri LiberecCzech | 2 | – | 1,50 | 94,3 % |
| 2014/15 | WJC-20 | Czechia U20WJC-20 | 3 | – | 4,31 | 82,9 % |
| 2014/15 | Czech2 | HC Benatky nad JizerouCzech2 | 20 | – | 2,24 | 92,5 % |
| 2014/15 | Czech U20 | Bili Tygri Liberec U20Czech U20 | 4 | – | 3,60 | 91,9 % |
| 2015/16 | WJC-A | ČeskoWJC-A | 5 | 2 | 2,73 | 88,1 % |
| 2015/16 | AHL | Hershey BearsAHL | 1 | – | 0,92 | 96,2 % |
| 2015/16 | ECHL | South Carolina StingraysECHL | 32 | – | 2,03 | 91,7 % |
| 2015/16 | WJC-20 | Czechia U20WJC-20 | 5 | – | 2,73 | 88,1 % |
| 2016/17 | AHL | Hershey BearsAHL | 39 | – | 2,54 | 90,9 % |
| 2017/18 | AHL | Hershey BearsAHL | 32 | – | 3,04 | 88,8 % |
| 2017/18 | ECHL | South Carolina StingraysECHL | 2 | – | 2,01 | 93,5 % |
| 2018/19 | AHL | Hershey BearsAHL | 38 | 21 | 2,62 | 90,7 % |
| 2019/20 | AHL | Hershey BearsAHL | 31 | 19 | 2,26 | 91,7 % |
| 2020/21 | NHL | Washington CapitalsNHL | 37 | 21 | 2,69 | 90,8 % |
| 2021/22 | NHL | Washington CapitalsNHL | 42 | 20 | 2,67 | 90,8 % |
| 2021/22 | AHL | Hershey BearsAHL | 1 | 0 | 2,03 | 91,3 % |
| 2022/23 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 52 | 33 | 2,45 | 91,1 % |
| 2023/24 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 32 | 17 | 3,18 | 89,0 % |
| 2024/25 | NHL | San Jose SharksNHL | 18 | 3 | 3,88 | 88,2 % |
| 2024/25 | NHL | Florida PanthersNHL | 7 | 2 | 3,00 | 89,0 % |
| 2024/25 | AHL | San Jose BarracudaAHL | 1 | 1 | 2,00 | 91,7 % |
| 2025/26 | NHL | Utah MammothNHL | 22 | 5 | 2,93 | 88,3 % |
| 2026/27 | AHL | Hamilton HammersAHL | 2 | 1 | 2,88 | 89,7 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012/13 | Czech U18 | BK Havlickuv Brod U18Czech U18 | 5 | – | 2,53 | 93,7 % |
| 2013/14 | CzRep-Jr. | Liberec Jr.CzRep-Jr. | 4 | – | 4,23 | – |
| 2014/15 | CzRep-2 | BenatkyCzRep-2 | 5 | – | 2,77 | – |
| 2014/15 | Czech | Bili Tygri LiberecCzech | 4 | – | 3,26 | 87,0 % |
| 2014/15 | Czech2 | HC Benatky nad JizerouCzech2 | 5 | – | 2,77 | 90,2 % |
| 2015/16 | ECHL | South CarolinaECHL | 11 | 6 | 2,31 | 91,4 % |
| 2015/16 | ECHL | South Carolina StingraysECHL | 11 | – | 2,31 | 91,4 % |
| 2016/17 | AHL | Hershey BearsAHL | 4 | – | 2,75 | 91,0 % |
| 2018/19 | AHL | Hershey BearsAHL | 4 | 1 | 2,25 | 93,5 % |
| 2020/21 | NHL | Washington CapitalsNHL | 1 | – | 4,56 | 75,0 % |
| 2021/22 | NHL | Washington CapitalsNHL | 2 | 1 | 4,21 | 86,3 % |
| 2022/23 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 7 | 1 | 4,64 | 82,5 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Spoluhráči
Aktuální soupiska týmu New York Islanders.
Bo Horvat7 B
Matthew Schaefer6 B
Matias Maccelli6 B
Brayden Schenn5 B
Logan Stanley4 B
Jean-Gabriel Pageau3 B
Adam Pelech2 B
Tony DeAngelo2 B
Kyle Palmieri2 B
Casey Cizikas2 B
Emil Heineman2 B
Ondřej Palát2 B
Simon Holmström2 B
Matthew Kessel1 B
Autoři fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licence u každé z nich.
- Bo Horvat: Bure's Triple Deke, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Matthew Schaefer: The Kip, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Matias Maccelli: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Brayden Schenn: Brayden Schenn, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Logan Stanley: Jfvoll, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jean-Gabriel Pageau: Michael Miller, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Adam Pelech: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Tony DeAngelo: 5of7, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Kyle Palmieri: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Casey Cizikas: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Emil Heineman: Jenn G, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Ondřej Palát: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Simon Holmström: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Matthew Kessel: Airman 1st Class Elijah Harris, Public domain, Wikimedia Commons
Poslední zápasy týmu
Oblíbený tým Konec Hrají Češi:
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
Sleduj, jak hraje Vítek Vaněček, s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno

