Jhonas Enroth
- Post
- Brankář
- Národnost
Švédsko
- Narozen
- 25. 6. 1988, Stockholm (38 let)
- Výška a váha
- 178 cm · 79 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2006, 2. kolo, 46. celkově, BUF
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 153
- Zápasy v NHL
- 50
- Výhry
- 7
- Čistá konta
Jhonas Erik Enroth je švédský hokejový brankář hrající v týmu Örebro HK v SHL.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002/03 | U16 SM | Huddinge IK U16U16 SM | 3 | – | 4,24 | 87,0 % |
| 2003/04 | Swe-U18 | Huddinge U18Swe-U18 | 6 | – | 2,77 | – |
| 2004/05 | Swe-Jr. | Huddinge Jr.Swe-Jr. | 19 | – | 2,57 | – |
| 2004/05 | Swe-U18 | Huddinge U18Swe-U18 | 2 | – | 2,40 | – |
| 2004/05 | Sweden-2 | HuddingeSweden-2 | 2 | – | 6,95 | – |
| 2005/06 | Swe-Jr. | Sodertalje Jr.Swe-Jr. | 39 | – | 2,17 | – |
| 2005/06 | Swe-U18 | Sodertalje U18Swe-U18 | 2 | – | 2,50 | – |
| 2006/07 | Swe-Jr. | Sodertalje Jr.Swe-Jr. | 3 | – | 1,33 | – |
| 2006/07 | Sweden-2 | SodertaljeSweden-2 | 33 | – | 1,76 | – |
| 2006/07 | WJC-A | ŠvédskoWJC-A | 3 | – | 2,91 | 88,7 % |
| 2007/08 | Swe-Jr. | Sodertalje Jr.Swe-Jr. | 1 | – | 4,05 | – |
| 2007/08 | Sweden | SodertaljeSweden | 27 | – | 2,13 | – |
| 2007/08 | WJC-A | ŠvédskoWJC-A | 5 | 4 | 2,33 | 90,5 % |
| 2008/09 | AHL | PortlandAHL | 58 | 26 | 2,75 | 91,0 % |
| 2009/10 | NHL | Buffalo SabresNHL | 1 | 0 | 4,12 | 89,2 % |
| 2009/10 | AHL | PortlandAHL | 48 | 28 | 2,37 | 91,9 % |
| 2010/11 | NHL | Buffalo SabresNHL | 14 | 9 | 2,73 | 90,7 % |
| 2010/11 | AHL | PortlandAHL | 41 | 20 | 2,78 | 91,2 % |
| 2011/12 | NHL | Buffalo SabresNHL | 26 | 8 | 2,70 | 91,7 % |
| 2011/12 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 2 | 2 | 2,50 | 86,8 % |
| 2012/13 | NHL | Buffalo SabresNHL | 12 | 4 | 2,60 | 91,9 % |
| 2012/13 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 7 | 6 | – | 95,6 % |
| 2012/13 | Sweden-3 | HuddingeSweden-3 | 2 | 2 | 2,50 | – |
| 2012/13 | Sweden-2 | AlmtunaSweden-2 | 14 | – | 2,31 | – |
| 2013/14 | NHL | Buffalo SabresNHL | 28 | 4 | 2,82 | 91,1 % |
| 2014/15 | NHL | Buffalo SabresNHL | 37 | 13 | 3,27 | 90,3 % |
| 2014/15 | NHL | Dallas StarsNHL | 13 | 5 | 2,38 | 90,6 % |
| 2014/15 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 4 | 4 | 2,72 | 87,6 % |
| 2014/15 | WC | SwedenWC | 6 | 4 | 2,72 | 87,6 % |
| 2015/16 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 16 | 7 | 2,17 | 92,2 % |
| 2016/17 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 6 | 0 | 3,94 | 87,2 % |
| 2016/17 | AHL | Toronto MarliesAHL | 3 | 2 | 3,03 | 90,4 % |
| 2016/17 | AHL | San Diego GullsAHL | 18 | 14 | 1,73 | 93,6 % |
| 2017/18 | OG | SwedenOG | 1 | 1 | 0,00 | 100,0 % |
| 2017/18 | KHL | Dinamo MinskKHL | 52 | 19 | 2,06 | 92,3 % |
| 2018/19 | SHL | Örebro HKSHL | 10 | 6 | 1,88 | 92,7 % |
| 2018/19 | KHL | Dinamo MinskKHL | 52 | 13 | 2,60 | 91,3 % |
| 2019/20 | EBEL | EC-KACEBEL | 3 | 1 | 2,00 | 93,2 % |
| 2019/20 | KHL | Dinamo MinskKHL | 30 | 7 | 3,13 | 89,1 % |
| 2020/21 | SHL | Örebro HKSHL | 32 | 19 | 2,43 | 90,9 % |
| 2021/22 | SHL | Örebro HKSHL | 42 | 25 | 2,00 | 92,3 % |
| 2022/23 | SHL | Örebro HKSHL | 37 | 22 | 2,49 | 90,5 % |
| 2023/24 | SHL | Örebro HKSHL | 33 | 13 | 2,66 | 89,6 % |
| 2024/25 | SHL | Örebro HKSHL | 26 | 15 | 2,32 | 90,3 % |
| 2025/26 | SHL | Örebro HKSHL | 31 | 13 | 2,65 | 89,1 % |
| 2026/27 | HockeyAllsvenskan | AIKHockeyAllsvenskan | 4 | 3 | 2,01 | 90,9 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004/05 | Swe-Jr. | Huddinge Jr.Swe-Jr. | 3 | – | 1,93 | – |
| 2005/06 | Swe-Jr. | Sodertalje Jr.Swe-Jr. | 4 | – | 2,22 | – |
| 2006/07 | HockeyAllsvenskan | Södertälje SKHockeyAllsvenskan | 9 | – | 2,14 | 92,1 % |
| 2008/09 | AHL | PortlandAHL | 5 | 1 | 2,27 | 94,0 % |
| 2010/11 | NHL | Buffalo SabresNHL | 1 | – | 3,49 | 87,5 % |
| 2010/11 | AHL | PortlandAHL | 4 | 1 | 2,77 | 91,2 % |
| 2016/17 | AHL | San Diego GullsAHL | 10 | 4 | 2,69 | 92,4 % |
| 2018/19 | SHL | Örebro HKSHL | 2 | 0 | 3,42 | 87,3 % |
| 2019/20 | EBEL | EC-KACEBEL | 2 | 0 | 4,08 | 80,5 % |
| 2020/21 | SHL | Örebro HKSHL | 8 | 5 | 1,30 | 95,1 % |
| 2021/22 | SHL | Örebro HKSHL | 8 | 3 | 2,14 | 91,3 % |
| 2022/23 | SHL | Örebro HKSHL | 12 | 5 | 2,13 | 92,3 % |
| 2024/25 | SHL | Örebro HKSHL | 1 | 0 | 3,50 | 87,5 % |
| 2025/26 | SHL | Örebro HKSHL | 3 | 1 | 3,35 | 86,3 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
