Gerry Cheevers
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 7. 12. 1940, St. Catharines (85 let)
- Výška a váha
- 180 cm · 84 kg
- Hokejka
- levá
Sleduj NHL živě s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 418
- Zápasy v NHL
- 227
- Výhry
- 26
- Čistá konta
Gerald Michael Cheevers je bývalý hokejový brankář hrající mezi lety 1961 a 1980 v NHL a WHA.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- Stanley Cup 1969/70, 1971/72
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1956/57 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 1 | – | 4,00 | – |
| 1957/58 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 1 | 1 | 3,00 | – |
| 1958/59 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 6 | – | 4,67 | – |
| 1959/60 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 36 | 18 | 3,08 | – |
| 1960/61 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 30 | 12 | 3,18 | – |
| 1960/61 | M-Cup | St. Michael'sM-Cup | 9 | 7 | 2,33 | – |
| 1961/62 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 2 | 1 | 3,00 | 91,4 % |
| 1961/62 | AHL | RochesterAHL | 19 | 9 | 3,63 | – |
| 1961/62 | EPHL | Sault Ste. MarieEPHL | 29 | 13 | 3,55 | – |
| 1961/62 | AHL | PittsburghAHL | 5 | 2 | 4,20 | – |
| 1962/63 | AHL | RochesterAHL | 19 | 7 | 3,95 | – |
| 1962/63 | EPHL | SudburyEPHL | 51 | 17 | 4,15 | – |
| 1963/64 | AHL | RochesterAHL | 66 | 38 | 2,84 | – |
| 1964/65 | AHL | RochesterAHL | 72 | 48 | 2,68 | – |
| 1965/66 | NHL | Boston BruinsNHL | 7 | 0 | 6,00 | 82,6 % |
| 1965/66 | CPHL | Oklahoma CityCPHL | 30 | 16 | 2,49 | – |
| 1966/67 | NHL | Boston BruinsNHL | 22 | 5 | 3,33 | 89,8 % |
| 1966/67 | CPHL | Oklahoma CityCPHL | 26 | 14 | 2,80 | – |
| 1967/68 | NHL | Boston BruinsNHL | 47 | 21 | 2,84 | 90,7 % |
| 1968/69 | NHL | Boston BruinsNHL | 52 | 27 | 2,80 | 91,1 % |
| 1969/70 | NHL | Boston BruinsNHL | 41 | 24 | 2,72 | 91,9 % |
| 1970/71 | NHL | Boston BruinsNHL | 40 | 27 | 2,73 | 91,8 % |
| 1971/72 | NHL | Boston BruinsNHL | 41 | 27 | 2,50 | 92,0 % |
| 1972/73 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 52 | 32 | 2,84 | – |
| 1973/74 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 59 | 30 | 3,03 | – |
| 1974/75 | Summit-74 | KanadaSummit-74 | 7 | 1 | 3,43 | – |
| 1974/75 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 52 | 26 | 3,26 | – |
| 1975/76 | NHL | Boston BruinsNHL | 15 | 8 | 2,74 | 90,0 % |
| 1975/76 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 28 | 11 | 3,63 | – |
| 1976/77 | NHL | Boston BruinsNHL | 45 | 30 | 3,05 | 88,1 % |
| 1977/78 | NHL | Boston BruinsNHL | 21 | 10 | 2,66 | 88,9 % |
| 1978/79 | NHL | Boston BruinsNHL | 43 | 23 | 3,16 | 86,5 % |
| 1978/79 | Ch-Cup | NHL All-StarsCh-Cup | 1 | 0 | 6,00 | – |
| 1979/80 | NHL | Boston BruinsNHL | 42 | 24 | 2,81 | 88,0 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1959/60 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 10 | – | 3,30 | – |
| 1960/61 | OHA-Jr. | St. Michael'sOHA-Jr. | 20 | – | 2,60 | – |
| 1960/61 | M-Cup | St. Michael'sM-Cup | 9 | 7 | 2,33 | – |
| 1961/62 | AHL | RochesterAHL | 2 | 2 | 4,00 | – |
| 1962/63 | EPHL | SudburyEPHL | 8 | 4 | 3,59 | – |
| 1963/64 | AHL | RochesterAHL | 2 | 0 | 4,00 | – |
| 1964/65 | AHL | RochesterAHL | 10 | 8 | 2,34 | – |
| 1965/66 | CPHL | Oklahoma CityCPHL | 9 | 8 | 2,11 | – |
| 1966/67 | CPHL | Oklahoma CityCPHL | 11 | 8 | 2,57 | – |
| 1967/68 | NHL | Boston BruinsNHL | 4 | 0 | 3,77 | 89,5 % |
| 1968/69 | NHL | Boston BruinsNHL | 9 | 6 | 1,68 | 94,7 % |
| 1969/70 | NHL | Boston BruinsNHL | 13 | 12 | 2,23 | 92,5 % |
| 1970/71 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 3 | 3,51 | 89,2 % |
| 1971/72 | NHL | Boston BruinsNHL | 8 | 6 | 2,61 | 91,5 % |
| 1972/73 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 9 | 5 | 2,41 | – |
| 1973/74 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 5 | 1 | 3,56 | – |
| 1974/75 | WHA | Cleveland CrusadersWHA | 5 | 1 | 4,60 | – |
| 1975/76 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 2 | 2,14 | 91,7 % |
| 1976/77 | NHL | Boston BruinsNHL | 14 | 8 | 3,08 | 86,5 % |
| 1977/78 | NHL | Boston BruinsNHL | 12 | 8 | 2,87 | 88,4 % |
| 1978/79 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 4 | 2,50 | 89,1 % |
| 1979/80 | NHL | Boston BruinsNHL | 10 | 4 | 3,11 | 87,5 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
