Ukko-Pekka Luukkonen
- Post
- Brankář
- Číslo
- #1
- Národnost
Finsko
- Narozen
- 9. 3. 1999, Espoo (27 let)
- Výška a váha
- 196 cm · 101 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2017, 2. kolo, 54. celkově, BUF
Sleduj, jak hraje Ukko-Pekka Luukkonen, s Plnou palbouPlná palba za 299 Kč měsíčně · NHL živě i ze záznamu
- 195
- Zápasy v NHL
- 95
- Výhry
- 8
- Čistá konta
Kdy hraje Ukko-Pekka Luukkonen v TV
Nejbližší zápasy týmu Buffalo Sabres, které vysíláme — živě i ze záznamu.
- ne 18. 10. 01:05
Montréal Canadiens – Buffalo SabresŽivě - čt 22. 10. 01:35
Buffalo Sabres – Philadelphia FlyersŽivě
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013/14 | Jr. B Suomi-sarja | Jää-Ahmat U18Jr. B Suomi-sarja | 1 | – | 9,00 | 79,1 % |
| 2014/15 | Jr. C SM-sarja Q | HPK U16Jr. C SM-sarja Q | 9 | – | 2,78 | 91,1 % |
| 2015/16 | WJC-18 | Finland U18WJC-18 | 3 | 3 | 2,00 | 91,7 % |
| 2015/16 | U18 SM-sarja | HPK U18U18 SM-sarja | 31 | – | – | 90,1 % |
| 2015/16 | U20 SM-sarja | HPK U20U20 SM-sarja | 15 | – | 1,98 | 92,4 % |
| 2015/16 | WHC-17 | Finland U17WHC-17 | 1 | – | 3,00 | 90,3 % |
| 2016/17 | WJC-18 | Finland U18WJC-18 | 6 | 5 | 2,90 | 89,9 % |
| 2016/17 | U20 SM-sarja | HPK U20U20 SM-sarja | 35 | – | 1,78 | 91,7 % |
| 2017/18 | Liiga | HPKLiiga | 1 | 0 | 3,55 | 75,0 % |
| 2017/18 | Mestis | LeKiMestis | 24 | – | 2,92 | 90,9 % |
| 2017/18 | WJC-20 | Finland U20WJC-20 | 5 | 2 | 3,13 | 87,9 % |
| 2017/18 | U20 SM-sarja | HPK U20U20 SM-sarja | 2 | – | 2,50 | 92,4 % |
| 2018/19 | AHL | Rochester AmericansAHL | 1 | 1 | 2,00 | 94,1 % |
| 2018/19 | OHL | Sudbury WolvesOHL | 53 | 38 | 2,50 | 92,0 % |
| 2018/19 | WJC-20 | Finland U20WJC-20 | 6 | 3 | 1,80 | 93,2 % |
| 2019/20 | AHL | Rochester AmericansAHL | 10 | 3 | 3,15 | 87,4 % |
| 2019/20 | ECHL | Cincinnati CyclonesECHL | 23 | 12 | 2,24 | 91,2 % |
| 2020/21 | NHL | Buffalo SabresNHL | 4 | 1 | 3,88 | 90,6 % |
| 2020/21 | Liiga | TPSLiiga | 13 | 6 | 2,52 | 90,8 % |
| 2020/21 | AHL | Rochester AmericansAHL | 14 | 7 | 3,60 | 88,8 % |
| 2021/22 | NHL | Buffalo SabresNHL | 9 | 2 | 2,74 | 91,7 % |
| 2021/22 | AHL | Rochester AmericansAHL | 35 | 15 | 3,28 | 90,0 % |
| 2022/23 | NHL | Buffalo SabresNHL | 33 | 17 | 3,61 | 89,2 % |
| 2022/23 | AHL | Rochester AmericansAHL | 9 | 6 | 3,07 | 89,8 % |
| 2023/24 | NHL | Buffalo SabresNHL | 54 | 27 | 2,57 | 91,0 % |
| 2024/25 | NHL | Buffalo SabresNHL | 55 | 24 | 3,20 | 88,7 % |
| 2025/26 | NHL | Buffalo SabresNHL | 35 | 22 | 2,52 | 91,0 % |
| 2026/27 | NHL | Buffalo SabresNHL | 6 | 3 | 3,52 | 85,4 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015/16 | U20 SM-sarja | HPK U20U20 SM-sarja | 8 | – | 1,94 | 92,0 % |
| 2016/17 | U20 SM-sarja | HPK U20U20 SM-sarja | 9 | – | 2,01 | 91,5 % |
| 2018/19 | OHL | Sudbury WolvesOHL | 8 | 4 | 3,27 | 90,6 % |
| 2025/26 | NHL | Buffalo SabresNHL | 6 | 3 | 3,18 | 87,6 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Spoluhráči
Aktuální soupiska týmu Buffalo Sabres.
Owen Power8 B
Tage Thompson8 B
Jack Quinn8 B
Mattias Samuelsson6 B
Rasmus Dahlin4 B
Olen Zellweger3 B
Dennis Gilbert2 B
Josh Norris2 B
Jiří Kulich2 B
Ryan McLeod2 B
Konsta Helenius1 B
Josh Doan1 B
Matt Grzelcyk0 B
Sam Carrick0 B
Autoři fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licence u každé z nich.
- Owen Power: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Tage Thompson: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jack Quinn: HickoryOughtShirt?4, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Mattias Samuelsson: pleclown, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Rasmus Dahlin: Colin Gallagher, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Olen Zellweger: Kaiser matias, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Dennis Gilbert: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Josh Norris: SecretName101, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jiří Kulich: TheAHL, CC BY 4.0, Wikimedia Commons
- Ryan McLeod: All-Pro Reels, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Konsta Helenius: Awhalen0601, CC0, Wikimedia Commons
- Josh Doan: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Matt Grzelcyk: Spongetastic69. The original uploader was Spongetastic69, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Sam Carrick: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
Poslední zápasy týmu
Oblíbený tým Konec
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
Sleduj, jak hraje Ukko-Pekka Luukkonen, s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky).
