Scott Wedgewood
- Post
- Brankář
- Číslo
- #41
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 14. 8. 1992, Brampton (34 let)
- Výška a váha
- 188 cm · 91 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2010, 3. kolo, 84. celkově, NJD
- 201
- Zápasy v NHL
- 94
- Výhry
- 12
- Čistá konta
Scott Wedgewood je kanadský hokejový brankář hrající za tým Colorado Avalanche v NHL. Dne 26. června 2010 byl draftován v třetím kole vstupního draftu NHL 2010 jako 84. celkově týmem New Jersey Devils.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Ocenění
- William M. Jennings Trophy 2025/26
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007/08 | GTHL | Miss. SenatorsGTHL | 29 | – | 2,17 | – |
| 2008/09 | OHL | PlymouthOHL | 6 | 0 | 4,56 | 88,0 % |
| 2009/10 | OHL | PlymouthOHL | 18 | 5 | 3,26 | 90,9 % |
| 2010/11 | OHL | PlymouthOHL | 55 | 28 | 2,99 | 90,8 % |
| 2011/12 | OHL | PlymouthOHL | 43 | 28 | 3,02 | 91,1 % |
| 2011/12 | WJC-A | KanadaWJC-A | 3 | 2 | 2,42 | 91,5 % |
| 2012/13 | ECHL | TrentonECHL | 48 | 20 | 3,22 | 90,0 % |
| 2012/13 | AHL | AlbanyAHL | 5 | 2 | 3,47 | 88,6 % |
| 2013/14 | AHL | AlbanyAHL | 36 | 16 | 2,39 | 89,9 % |
| 2014/15 | AHL | Albany DevilsAHL | 36 | 13 | 2,74 | 90,3 % |
| 2015/16 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 4 | 2 | 1,25 | 95,7 % |
| 2015/16 | AHL | Albany DevilsAHL | 22 | 14 | 1,55 | 93,3 % |
| 2015/16 | ECHL | Adirondack ThunderECHL | 1 | 1 | 2,00 | 95,1 % |
| 2016/17 | AHL | Albany DevilsAHL | 10 | 5 | 2,18 | 91,2 % |
| 2017/18 | NHL | Arizona CoyotesNHL | 20 | 5 | 3,45 | 89,3 % |
| 2017/18 | AHL | Ontario ReignAHL | 6 | 2 | 3,21 | 90,1 % |
| 2017/18 | AHL | Binghamton DevilsAHL | 1 | 1 | 1,00 | 97,3 % |
| 2018/19 | AHL | Rochester AmericansAHL | 48 | 28 | 2,68 | 90,8 % |
| 2019/20 | AHL | Syracuse CrunchAHL | 26 | 13 | 3,01 | 89,3 % |
| 2020/21 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 16 | 3 | 3,11 | 90,0 % |
| 2021/22 | NHL | New Jersey DevilsNHL | 3 | 0 | 3,19 | 88,0 % |
| 2021/22 | NHL | Arizona CoyotesNHL | 26 | 10 | 3,16 | 91,1 % |
| 2021/22 | NHL | Dallas StarsNHL | 8 | 3 | 3,05 | 91,3 % |
| 2022/23 | NHL | Dallas StarsNHL | 21 | 9 | 2,72 | 91,5 % |
| 2022/23 | AHL | Texas StarsAHL | 1 | 0 | 1,97 | 92,3 % |
| 2023/24 | NHL | Dallas StarsNHL | 32 | 16 | 2,85 | 89,9 % |
| 2024/25 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 5 | 1 | 3,69 | 87,8 % |
| 2024/25 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 19 | 13 | 1,99 | 91,7 % |
| 2025/26 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 45 | 31 | 2,02 | 92,1 % |
| 2026/27 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 2 | 1 | 2,40 | 90,2 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008/09 | OHL | PlymouthOHL | 3 | 0 | 4,62 | 93,1 % |
| 2009/10 | OHL | PlymouthOHL | 4 | 1 | 2,07 | 95,6 % |
| 2010/11 | OHL | PlymouthOHL | 10 | 4 | 3,27 | 92,3 % |
| 2011/12 | OHL | PlymouthOHL | 13 | 7 | 2,38 | 92,8 % |
| 2015/16 | AHL | Albany DevilsAHL | 11 | 6 | 2,72 | 89,7 % |
| 2018/19 | AHL | Rochester AmericansAHL | 3 | 0 | 3,00 | 86,2 % |
| 2022/23 | NHL | Dallas StarsNHL | 3 | – | 2,28 | 86,2 % |
| 2024/25 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2025/26 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 11 | 7 | 2,47 | 90,4 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Reprezentace na MS a ZOH
Góly a asistence na mistrovstvích světa, olympiádách a dalších turnajích reprezentací podle Wikipedie. Z = zápasy, ve kterých bodoval.
| Soutěž | Tým | Z | G | A | B |
|---|---|---|---|---|---|
| MS U20 2012 | 1 | 0 | 1 | 1 |
Spoluhráči
Aktuální soupiska týmu Colorado Avalanche.
Nathan MacKinnon12 B
Cale Makar7 B
Martin Nečas7 B
Devon Toews6 B
Brock Nelson6 B
Artturi Lehkonen6 B
Jaden Schwartz6 B
Parker Kelly5 B
Nazem Kadri5 B
Brett Kulak4 B
Josh Manson4 B
Nicolas Roy4 B
Gabriel Landeskog4 B
Brent Burns3 B
Autoři fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licence u každé z nich.
- Nathan MacKinnon: 5of7, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Cale Makar: Quintin Soloviev, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Martin Nečas: OISV, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Devon Toews: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Brock Nelson: Michael Miller, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Artturi Lehkonen: All-Pro Reels, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Jaden Schwartz: Hugh Lee, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Parker Kelly: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Nazem Kadri: Logan34can, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Brett Kulak: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Josh Manson: Jessica, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Nicolas Roy: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Gabriel Landeskog: 5of7, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Brent Burns: mark6mauno, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
Poslední zápasy týmu
Oblíbený tým Konec Hrají Češi a Slováci:Oblíbený tým Konec Hrají Češi a Slováci:Oblíbený tým Konec Hrají Češi:
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
Sleduj, jak hraje Scott Wedgewood, s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno


