Mikael Tellqvist
- Post
- Brankář
- Národnost
Švédsko
- Narozen
- 19. 9. 1979, Sundbyberg (47 let)
- Výška a váha
- 183 cm · 86 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 2000, 3. kolo, 70. celkově, TOR
- 113
- Zápasy v NHL
- 45
- Výhry
- 6
- Čistá konta
Mikael Karl Tellqvist je bývalý švédský lední hokejista, brankář. Se švédskou reprezentací získal zlatou medaili na olympijských hrách roku 2006. Má též stříbro z mistrovství světa 2003 a bronz ze světového šampionátu 2001. Zúčastnil se také MS 2004 (5. místo), MS 2000 (7. místo) a olympijských her v Salt Lake City roku 2002 (5. místo). S Djurgårdens IF se stal dvakrát mistrem Švédska (2000, 2001). Švédskou nejvyšší soutěž hrál ještě za Modo Hockey. V letech 2002–2009 hrál severoamerickou NHL, za kluby Toronto Maple Leafs, Phoenix Coyotes a Buffalo Sabres. Odchytal v NHL 113 utkání, šestkrát vychytal čisté konto, dosáhl průměru úspěšnosti zásahů 89,7 procenta. Hrál též nejvyšší soutěž finskou za Lukko Rauma a KHL za Ak Bars Kazaň a Dinamo Riga. Kariéru ukončil roku 2017.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1997/98 | Swe-Jr. | Djurgarden Jr.Swe-Jr. | 23 | – | 2,39 | – |
| 1998/99 | Sweden | DjurgardenSweden | 3 | 1 | 3,87 | – |
| 1998/99 | EuroHL | DjurgardenEuroHL | 3 | 2 | 2,33 | – |
| 1999/00 | Sweden-2 | HuddingeSweden-2 | 11 | 4 | 3,30 | – |
| 1999/00 | Sweden | DjurgardenSweden | 30 | – | 2,07 | – |
| 1999/00 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 1 | – | 4,00 | – |
| 2000/01 | Sweden | DjurgardenSweden | 43 | – | 2,08 | – |
| 2000/01 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 1 | 1 | 2,00 | – |
| 2001/02 | AHL | St. John'sAHL | 28 | 8 | 3,12 | 90,9 % |
| 2002/03 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 3 | 1 | 2,79 | 89,5 % |
| 2002/03 | AHL | St. John'sAHL | 47 | 17 | 3,35 | 91,0 % |
| 2002/03 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 7 | – | 1,37 | – |
| 2003/04 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 11 | 5 | 2,87 | 89,4 % |
| 2003/04 | AHL | St. John'sAHL | 23 | 10 | 2,64 | 92,1 % |
| 2003/04 | W-Cup | ŠvédskoW-Cup | 3 | 1 | 4,03 | 87,5 % |
| 2004/05 | AHL | St. John'sAHL | 45 | 24 | 2,65 | 92,1 % |
| 2005/06 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 25 | 10 | 3,13 | 89,5 % |
| 2005/06 | Olympics | ŠvédskoOlympics | 1 | 0 | 3,00 | – |
| 2006/07 | NHL | Toronto Maple LeafsNHL | 1 | 0 | 2,03 | 89,5 % |
| 2006/07 | NHL | Phoenix CoyotesNHL | 30 | 11 | 3,39 | 88,5 % |
| 2006/07 | AHL | TorontoAHL | 3 | 2 | 3,95 | 88,2 % |
| 2007/08 | NHL | Phoenix CoyotesNHL | 22 | 9 | 2,74 | 90,8 % |
| 2007/08 | WC-A | ŠvédskoWC-A | 2 | – | 3,78 | 85,7 % |
| 2008/09 | NHL | Phoenix CoyotesNHL | 15 | 7 | 2,86 | 90,7 % |
| 2008/09 | NHL | Buffalo SabresNHL | 6 | 2 | 2,35 | 92,8 % |
| 2009/10 | Rus-KHL | KazanRus-KHL | 11 | – | 2,45 | – |
| 2009/10 | Finland | LukkoFinland | 26 | 11 | 2,34 | – |
| 2010/11 | Rus-KHL | Dynamo RigaRus-KHL | 20 | – | 2,63 | – |
| 2011/12 | Sweden | MODOSweden | 45 | – | 2,37 | – |
| 2012/13 | KHL | Dynamo RigaKHL | 35 | 12 | 2,62 | – |
| 2013/14 | KHL | Dynamo RigaKHL | 39 | 21 | 1,86 | – |
| 2014/15 | Sweden | DjurgardenSweden | 39 | 17 | 2,56 | – |
| 2014/15 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 39 | – | 2,56 | 91,5 % |
| 2015/16 | Sweden | DjurgardenSweden | 20 | 12 | 2,28 | – |
| 2015/16 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 20 | – | 2,28 | 91,9 % |
| 2016/17 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 32 | – | 2,40 | 90,2 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1997/98 | Swe-Jr. | Djurgarden Jr.Swe-Jr. | 2 | 0 | 4,00 | – |
| 1998/99 | Sweden | DjurgardenSweden | 4 | – | 2,75 | – |
| 1999/00 | Sweden | DjurgardenSweden | 13 | – | 1,55 | – |
| 2000/01 | Sweden | DjurgardenSweden | 16 | – | 2,68 | – |
| 2001/02 | AHL | St. John'sAHL | 1 | 1 | 0,00 | 100,0 % |
| 2004/05 | AHL | St. John'sAHL | 5 | 1 | 3,56 | 89,9 % |
| 2009/10 | Finland | LukkoFinland | 4 | 0 | 3,05 | – |
| 2010/11 | Rus-KHL | Dynamo RigaRus-KHL | 6 | – | 3,04 | – |
| 2011/12 | Sweden | MODOSweden | 6 | – | 1,99 | – |
| 2012/13 | KHL | Dynamo RigaKHL | 11 | 9 | 1,97 | – |
| 2013/14 | KHL | Dynamo RigaKHL | 3 | 0 | 3,67 | – |
| 2014/15 | Sweden | DjurgardenSweden | 2 | 0 | 2,05 | – |
| 2014/15 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 2 | – | 2,05 | 93,3 % |
| 2015/16 | Sweden | DjurgardenSweden | 5 | 3 | 3,06 | – |
| 2015/16 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 5 | – | 3,06 | 90,4 % |
| 2016/17 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
