Dany Sabourin
- Post
- Brankář
- Národnost
Kanada
- Narozen
- 2. 9. 1980, Val-d'Or (46 let)
- Výška a váha
- 193 cm · 93 kg
- Hokejka
- levá
- Draft
- 1998, 4. kolo, 108. celkově, CGY
- 57
- Zápasy v NHL
- 18
- Výhry
- 2
- Čistá konta
Dany Sabourin je bývalý profesionální hokejový brankář, který většinu kariéry odchytal za kluby nižších severoamerických soutěží. V NHL nastoupil k 57 utkáním a poslední 4 roky kariéry odehrál v Evropě. V roce 2006 získal Baz Bastien Memorial Trophy pro nejlepšího brankáře AHL. Jeho otec Gary Sabourin v NHL odehrál 627 zápasů.
Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
Kariéra po sezónách
Všechny soutěže, ve kterých hráč nastoupil – kluby, juniorky, extraligy i reprezentace.
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1996/97 | QAAA | AmosQAAA | 24 | 6 | 4,48 | – |
| 1997/98 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 37 | 15 | 4,03 | – |
| 1998/99 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 30 | 8 | 4,14 | 87,9 % |
| 1999/00 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 55 | 25 | 3,54 | 88,9 % |
| 2000/01 | AHL | Saint JohnAHL | 1 | 1 | 0,00 | 100,0 % |
| 2000/01 | ECHL | JohnstownECHL | 19 | 4 | 3,72 | 87,9 % |
| 2001/02 | ECHL | JohnstownECHL | 27 | 14 | 3,28 | 89,2 % |
| 2002/03 | AHL | Saint JohnAHL | 41 | 15 | 2,70 | 90,5 % |
| 2003/04 | NHL | Calgary FlamesNHL | 4 | 0 | 3,56 | 84,8 % |
| 2003/04 | AHL | LowellAHL | 14 | 5 | 2,85 | 90,4 % |
| 2003/04 | ECHL | Las VegasECHL | 10 | 6 | 2,35 | 93,7 % |
| 2004/05 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 20 | 8 | 2,22 | 92,1 % |
| 2004/05 | ECHL | WheelingECHL | 27 | 19 | 1,67 | 94,2 % |
| 2005/06 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 1 | 0 | 11,68 | 71,4 % |
| 2005/06 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 49 | 30 | 2,26 | 92,2 % |
| 2006/07 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 9 | 2 | 2,63 | 90,6 % |
| 2006/07 | AHL | ManitobaAHL | 2 | 1 | 2,01 | 92,0 % |
| 2007/08 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 24 | 10 | 2,75 | 90,4 % |
| 2008/09 | NHL | Pittsburgh PenguinsNHL | 19 | 6 | 2,85 | 89,8 % |
| 2008/09 | AHL | SpringfieldAHL | 13 | 5 | 3,17 | 90,0 % |
| 2009/10 | AHL | ProvidenceAHL | 56 | 28 | 2,67 | 91,5 % |
| 2010/11 | AHL | HersheyAHL | 23 | 14 | 2,45 | 90,8 % |
| 2011/12 | AHL | HersheyAHL | 37 | 18 | 2,76 | 90,9 % |
| 2012/13 | AHL | HersheyAHL | 28 | 9 | 2,72 | 90,3 % |
| 2013/14 | Austria | GrazAustria | 45 | – | 2,54 | – |
| 2014/15 | EBEL | Graz 99ersEBEL | 54 | – | 2,65 | 92,1 % |
| 2014/15 | ICEHL | Graz99ersICEHL | 54 | 24 | 2,65 | 92,1 % |
| 2015/16 | Ligue Magnus | RouenLigue Magnus | 24 | 15 | 2,75 | 89,2 % |
| 2016/17 | Ligue Magnus | RouenLigue Magnus | 43 | 30 | 2,30 | 91,3 % |
| Sezóna | Soutěž | Tým | Z | V | Prům. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998/99 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 1 | 0 | 2,45 | 91,7 % |
| 1998/99 | AHL | Saint JohnAHL | 1 | 0 | 4,19 | 84,0 % |
| 1999/00 | QMJHL | SherbrookeQMJHL | 5 | 1 | 3,33 | 88,8 % |
| 2000/01 | ECHL | JohnstownECHL | 1 | 0 | 3,00 | 80,0 % |
| 2001/02 | ECHL | JohnstownECHL | 3 | 0 | 2,18 | 93,6 % |
| 2003/04 | ECHL | Las VegasECHL | 1 | 0 | 2,07 | 94,4 % |
| 2005/06 | AHL | Wilkes-BarreAHL | 6 | 2 | 2,15 | 92,7 % |
| 2006/07 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 2 | – | 4,14 | 90,9 % |
| 2011/12 | AHL | HersheyAHL | 5 | 2 | 3,19 | 88,2 % |
| 2015/16 | Ligue Magnus | RouenLigue Magnus | 15 | 12 | 2,15 | 91,9 % |
| 2016/17 | Ligue Magnus | RouenLigue Magnus | 17 | 8 | 2,88 | 89,2 % |
Z zápasy · V výhry · Prům. obdržené góly na zápas · Úsp. úspěšnost zákroků
Hokej zblízka
Sezóny NHL, další soutěže, týmy, hráči a reprezentace na jednom místě.
- Aktuální sezónaTabulka, play-off a výsledky
- Všechny sezónyKonečné tabulky a vítězové
- MS v ledním hokejiOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS juniorů v ledním hokejiOd roku 1977: vítězové, tabulky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- MS žen v ledním hokejiOd roku 1990: vítězové, tabulky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: vítězové, tabulky a zápasy.
- Světový pohárOd roku 1996: vítězové, tabulky a zápasy.
- TýmySoupisky a historie
- HráčiCelá historie NHL
- ReprezentaceVýsledky na MS a OH
NHL živě sleduj s Plnou palbou
V Plné palbě jsou všechny kanály s NHL: zápasy živě a k tomu 7denní archiv, kdyby ti utekl výběr nebo začátek.
Statistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipedie / Wikimedia Commons (licence u každé položky). Text: Wikipedie (CC BY-SA 4.0), upraveno
